Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1149 Görüntülenme

yaptığım SEO'lardan birkaçında şöyle bir olaya denk geliyorum. Ortalama 3 aydır aktif olan ve domainin süresi +5 olan bir siteye 1 adet çok kaliteli bir siteden backlink alıyorum ve yine rekabetli olan bir sektörde bulunan bu site kendini 6. sayfadan çıkartıyor ancak alt sayfası çıkıyor ve alt sayfası ortalama 2 aydır değişmedi ana sayfası değil de alt sayfası çıkıyor bunun sebebi alan adının patlamış olması anlamına mı geliyor? 1 adet backlink alındı ve böyle oldu. Sizce ne yapmam gerekir

 • 1
 • 1
 • Sıralamalarda Neden Alt Sayfalar Çıkar? için Yanıtlar

   Bengül Toker
   Bengül Toker

   7 Ağustos 2015, 14:57

   1

   Merhabalar Erdinç Bey,

   Hayır, bu alan adınızın patlamış olması anlamına gelmiyor. Aslında Google kendi algoritmalarına göre bir değerlendirme yapıp sonucu sıralamalarda size göstermeye çalışıyor. Önemli olan doğru yorumlayabilmektir. Sıralamalarda alt sayfanızın çıkma nedenini de iki şekilde açıklayabiliriz.

   Birincisi; yayınladığınız makaleden anasayfaya değil de sıralamada çıkan sayfanıza yani alt sayfanıza link vermiş olabilirsiniz. Google bunu öncelikli kılarak o sayfanızı sıralamalara dahil etmiş olabilir.

   İkincisi; yayınlamış olduğunuz makaleden ana sayfanıza link vermenize rağmen, yine alt sayfanız çıkıyor ise yayınlamış olduğunuz makalede geçen konuyla alakalı olarak Google en uyumlu sayfa olarak alt sayfanızı almış ve sıralamaya dahil etmiş olabilir. Eğer makalede geçen terimler ana sayfanızdaki terimlere oranla alt sayfanız da bu terimler daha fazla yer alıyorsa ya da konuyla alakalı olarak daha uyumluysa Google'da en uyumlu olarak bu sayfayı yani alt sayfanızı almış olabilir.

   Olması gereken; belirlediğiniz anahtar kelimelerle en uygun ve en alakalı sayfalara link çıkışı yapılması gerekir. Ancak bu şekilde ilerleme kaydedebilirsiniz. Eğer siz tüm kelimelerle anasayfaya link verirseniz bunu Google spam olarak algılayabilir ve sıralamalara bile sizi dahil etmeyebilir.

  Cevapla

  Sıralamalarda Neden Alt Sayfalar Çıkar? Sorusunu Cevapla