Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1319 Görüntülenme

6 milyon dizine eklenen içerikten Google sürekli dizine eklenen dosyaları siliyor. 4.5 milyona kadar gerileme oldu hitlerimde cok büyük düşüş olmasa da yine de etikiliyor sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

 • 1
 • 1
 • Silinen Dizinlere Çözüm Tavsiyesi için Yanıtlar

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   12 Mayıs 2020, 16:13

   1

   Sitenizin mevcut dizin sayısının oldukça fazla olmasıyla birlikte, mevcut yapınızın teknik SEO kriterlerine göre optimize gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Dizinde yer alan sayfalarınızda noindex, disallow işaretlemesi, farklı bir canonical gösterimi gibi bir durum olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu işaretlemelere yer vermek arama motoru botlarının sitenizi tarayamamasına ve indeksleyememesine sebep olacaktır.

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   11 Mayıs 2020, 11:39

   1

   Sayfaların dizinden kaldırılma durumunun belli başlı sebepleri olabilir. Örneğin, yeni oluşturulan test sayfalarının yayına alınması sırasında kaldırılmayan noindex tagleri, doğru kullanılmayan canonical tagleri, robots.txt'deki dizin engelleme durumları gibi bir çok sebebi olabilir. Bu gibi kriterler doğrultusunda sayfalarınızı oluşturmadan/yayına almadan önce kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

  Cevapla

  Silinen Dizinlere Çözüm Tavsiyesi Sorusunu Cevapla