SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Silinen Dizinlere Çözüm Tavsiyesi

Erhan Kolci
Erhan Kolci
4 sene önce 801 Görüntülenme

6 milyon dizine eklenen içerikten Google sürekli dizine eklenen dosyaları siliyor. 4.5 milyona kadar gerileme oldu hitlerimde cok büyük düşüş olmasa da yine de etikiliyor sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Silinen Dizinlere Çözüm Tavsiyesi için Yanıtlar

  • Seo Hocası
    Seo Hocası 12 Mayıs 2020, 16:13

    Sitenizin mevcut dizin sayısının oldukça fazla olmasıyla birlikte, mevcut yapınızın teknik SEO kriterlerine göre optimize gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Dizinde yer alan sayfalarınızda noindex, disallow işaretlemesi, farklı bir canonical gösterimi gibi bir durum olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu işaretlemelere yer vermek arama motoru botlarının sitenizi tarayamamasına ve indeksleyememesine sebep olacaktır.

  • Erhan Kolci
    Erhan Kolci 11 Mayıs 2020, 11:39

    Sayfaların dizinden kaldırılma durumunun belli başlı sebepleri olabilir. Örneğin, yeni oluşturulan test sayfalarının yayına alınması sırasında kaldırılmayan noindex tagleri, doğru kullanılmayan canonical tagleri, robots.txt’deki dizin engelleme durumları gibi bir çok sebebi olabilir. Bu gibi kriterler doğrultusunda sayfalarınızı oluşturmadan/yayına almadan önce kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Cevapla

Silinen Dizinlere Çözüm Tavsiyesi Sorusunu Cevapla

Silinen Dizinlere Çözüm Tavsiyesi ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla