SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

SEO’yu tam olarak neler etkiler?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 759 Görüntülenme

Son zamanlarda Google algoritmasının değişmesi ile artık Pagerank yüksek olan sitelerin, firma rehberlerin, imle sitelerinin önemi olmadığını söylüyorlar. Peki nasıl siteler ön planda ve footer link de önemi yok diyorsunuz Neler yapabiliriz ki ozaman?

SEO’yu tam olarak neler etkiler? için Yanıtlar

 • Büşra Çetin
  Büşra çetin 10 Mart 2015, 15:39

  teşekkür ederim yardımlarınız için

 • admin
  Admin 10 Mart 2015, 15:13

  Rakiplerinizi analiz edebilmeniz için Backlink analiz araçları bulunmaktadır. Bu araçlarla rakiplerinizi analiz ederek hangi tür backlink çalışmaları gerçekleştirdiğini ve hangi kelimelere SEO çalışması yapıldığını görebilirsiniz. Bu konuyla ilgili daha önce yazdığımız https://www.seohocasi.com/backlink-nedir/ makalemizi okuyabilirsiniz.

 • admin
  Admin 10 Mart 2015, 15:13

  Bunun için en etkili kullanabileceğiniz yöntem https://www.seohocasi.com/backlink-nedir/ aracındaki Site Tanıtımları özelliğidir.

 • Büşra Çetin
  Büşra çetin 10 Mart 2015, 15:08

  site içi SEO tamamladığımızda rakiplerimizi nasıl analiz edebiliriz veya onların hangi çalışmalar yaptığını nasıl tespit edebiliriz?

 • admin
  Admin 10 Mart 2015, 14:47

  Merhaba Büşra,

  Daha çok kullanıcı odaklı olan sitelerin yani mobil uyumuna önem veren, ziyaretçiye kolaylık sağlayan,içerikleri orjinal olan; varsa video ve resimler ile desteklenmiş yani tamamen kullanıcı odaklı web sitelerini daha çok sever oldu Google. Pagerank, firma rehberi ya da fazla ve gereksiz olan backlinklerin kötü amaçlı kullanımı, kişileri arama sonuçlarına göre yanlış yerlere gönderdiği için Google algoritmalarını sürekli güncelliyor ve ihtiyaca uygun cevap veren, tamamen özgün ve orjinal olan web siteleri kazanıyor, daha çok önem kazanıyor diyebiliriz. Web sitenize ziyaretçi gözü ile bakın, kendinizi eleştirin, mümkünse insanların da fikirlerini yazabileceği alanlara yer verin. 5 Saniye boyunca siteye hızlıca göz atın aklınızda kalan kelimeler sizin anahtar kelimelerinizdir, ihtiyacı karşılamıyorsa Google amca da sizi pek sevmiyor diyebiliriz.

  Artık Google siteleri ölçümlerken site içi kriterlerine daha fazla önem vermektedir. Bu yüzden site dışı çalışmalarına başlamadan önce site içi SEO’nuzu kusursuz hale getirmeniz gerekiyor. Site dışı yapılacak çalışmalarda ise rakiplerinizi analiz ederek onların hangi tür çalışmalar gerçekleştirdiğini tespit ederek sitenize özel bir SEO stratejisi oluşturup site dışı çalışmalarınızı planlayabilirsiniz.

Cevapla

SEO’yu tam olarak neler etkiler? Sorusunu Cevapla

SEO’yu tam olarak neler etkiler? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla