SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

SEO’da Haksız Rekabet Nasıl Çözülmelidir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
6 sene önce 783 Görüntülenme

Kolay gelsin.

Tamamen kullanıcı odaklı ve emekle sektörde Google aramalarında uzun süredir birinci sırada durur iken henüz dün kurulmuş bir firma sanırım bir SEO işleri yürüten bir firma ile anlaşmış ve analiz ettiğimde ortaya çıkıyor ki, yurt içinde iyi backlinkler de dahil hacklink vb sıradışı hızlı bir şekilde backlink kazanımları ile geldi birinci sıraya oturdu.

Açıkçası ben hem etik hem de hakkaniyet noktasında doğru bulmadığımdan bu yollara başvuramıyorum. Bu durumda haksız rekabet ve kazanç söz konusu. Tavsiyeniz nedir..?

SEO’da Haksız Rekabet Nasıl Çözülmelidir? için Yanıtlar

  • Aydın Öztürk
    Aydın öztürk 7 Eylül 2015, 10:34

    SEO’da olması gereken, tüm website sahiplerinin kendi emekleriyle yada danışmanlar vasıtasıyla getirdiği/yürüttüğü elbet bir proje vardır. Eğer bir web sitesi ağır bir şekilde linkleme yapmışsa bilin ki bu durumun etkileri bir günlük değil takribi bir kaç hafta veya aylık gerçekleştirilen projedir.

    Kısa süreli projelerin hiç birinde anlık backlinkler ile etkileşim olmaz. Eğer aniden site ile karşılaşmış iseniz yönlendirilmiş bir web sitesi de olması muhtemeldir.

    Eğer etik olmadığını düşündüğünüz bir bağlantı kazancı yada SPAM olarak alınmış doğru olmayan bağlantılara sahip bir web sitesi var ise bunu Google Web Yöneticisi araçları içerisinde olan SPAM bildirimi yaparak iletebilir yada kendi web siteniz için daha stratejik planlar üretebilirsiniz….

Cevapla

SEO’da Haksız Rekabet Nasıl Çözülmelidir? Sorusunu Cevapla

SEO’da Haksız Rekabet Nasıl Çözülmelidir? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla