Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1091 Görüntülenme

6 yıldır kullandığım ve son 1 senedir güncellemediğim web sitem kapandı. İlk sayfadaki tüm sayfalarım sonuçlardan kayboldu ve sitem Google sonuçlarından silindi. SEO için web sitemi tekrar yayına almam mı mantıklıdır? Yeni site açmam mı?

 • 1
 • 1
 • SEO Uyumlu Kapanan Site Açıldığında Aynı Verim Alınır Mı? için Yanıtlar

   Mustafa Uzun
   Mustafa Uzun

   15 Mayıs 2020, 13:11

   1

   Web sitenizin kapanması Google üzerindeki sonuçlardan silinmesine sebep olacaktır. Bunun yanı sıra web sitenizi geri açtığınızda eğer eski bağlantılara hala sahipseniz domaininiz yine belirli bir otoriteye sahip olacaktır, fakat Google algoritmaları zaman içerisinde güncellendiği için web sitenizin dinamikleri eski Google algoritmalarına uygunsa doğrudan sıralamaya giremeyebilirsiniz. Ek olarak; zaman içerisinde sektörünüzde ve anahtar kelimelerinizde yeni rakipleriniz oluşmuş olabilir. Sitenizi açtığınızda geçmişteki şekilde aynı verimi ve konumu elde edemeyebilirsiniz.

   Web sitenizi açtığınızda SEO kriterlerini gözden geçirip, günümüze uygun şekilde yapılandırarak anahtar kelime konumlarınızı iyileştirebilirsiniz.

   Yeni site açma konusu ile alakalı;

   Eğer eski web sitenize otoriter referans bağlantılar geliyor ise aynı domaini kullanmanızı öneririm. Çünkü yeni bir web sitesi açtığınızda hiçbir otoritesi olmayacaktır.

  Cevapla

  SEO Uyumlu Kapanan Site Açıldığında Aynı Verim Alınır Mı? Sorusunu Cevapla