SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

SEO Stratejisi Nasıl Belirlenir ?

0
Ayaz Şamil
Ayaz Şamil
Genel 4 sene önce 494 Görüntülenme

Merhaba ;
herhangi bir sektörde SEO stratejisi nasıl belirlenir. Adım adım bir örnekleme yapar mısınız ? Daha önce yazdığınız gibi global değil daha lokal örneklemelerle yapabilirseniz çok sevinirim. Mesela rakip analizi diyorsunuz. Rakip nasıl ve nerelerden analiz edilmeli. Kullanılan ücretsiz araçlar. Bunun yanı sıra yol haritası. Mesela site içi SEO ne zaman site dışı ne zaman hangisi önce hangisi sonra. Gibi bir örnekleme ile bu süreci anlatabilir misiniz ? Hedef web tasarım olabilir, pencere sistemleri olur, asansör montajı olur web yazılım olur farketmez.
Şimdiden teşekkürler.

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

SEO Stratejisi Nasıl Belirlenir ? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 11 Haziran 2015, 14:44

  Ayaz Bey Selamlar,

  SEO Stratejisi oluşturmak istiyorsanız öncelikle sektörünüzle alakalı olan tüm bilgileri endimelisiniz. Ardından Rakip Analizi dediğimiz çalışmasını gerçekleştirmelisiniz. Rakip analizi yaparken Google’dan sizinle alakalı olan tüm başarılı websiteleri inceleyiniz. Örneğin siz bir turizm şirketi işletiyorsunuz, bununla alakalı anahtar kelimeleri bulup Google’dan arayın. İlk çıkan sitelere bakınız, neler yaptıklarını ve ne şekilde başardıklarını inceleyin. Ardından ona göre etkili bir SEO Stratejisi belirtebilirsiniz.

  Google’da aratırsanız eğer birçok Ücretsiz SEO araçları bulabilirsiniz. Genelde en iyi araçlar “SEO Tool” aratarak bulunabilir.

SEO Stratejisi Nasıl Belirlenir ? Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et