SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

SEO Paketi Aldım Sitemde Belirsiz Linkler Var

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 925 Görüntülenme

Merhaba bravejournal gibi sitelerden alınan linkler yararlı mıdır? Eğer zararlı ile bana gelen binlerce bağlantı var bu gibi sitelerden forumlarda satılan SEO paketlerinden almıştım galiba onlar bu linkler. Zaralı ise bunları nasıl engelleyeceğim?

Bu konuda ne yapmam lazım çünkü sitemde dalgalanma yaşanıyor…

SEO Paketi Aldım Sitemde Belirsiz Linkler Var için Yanıtlar

 • admin
  Admin 26 Haziran 2014, 13:52

  Biz o bağlantılar için kullandığınız içeriklerin “engellemesini kaldırmanız” gibi bir işlem talep etmedik. Cevabımıza bakarsanız “BraveJournal sitesinde sıkıntı yok fakat sitenize gelen onlarca gerekli ve gereksiz bağlantıları sitenizi dalgalanmaya sürüklemiş.” içeriğini kullandık.

  Yani sitenize zararlı bağlantı geliyorsa bu bağlantıların engellenmesini ve sitenize erişimin kaldırılmasını söyledik.

  WordPress.com sitesi kalitelidir fakat farklı bağlantılardan “spamsite.wordpress.com” gibi bağlantılar sitenize geliyorsa da bu bağlantıların reddi konusunda sizi bilgilendirdik.

 • Engin Gökçe
  Engin Gökçe 26 Haziran 2014, 13:44

  bravejournal gibi binlerlerce gelen bağlantı var siteme hepside Nofollow engellemeyi kaldırdım sizi dinleyip bunun için spama girmem inşallah, spama girersem bedava SEO yaparsınız siteme 🙂

  En çok bağlantı verenler
  bravejournal.com 2.234

 • admin
  Admin 24 Haziran 2014, 13:14

  Sitenizde backlink artışıyla ilgili dalgalanma söz konusu olabilir.

 • Engin Gökçe
  Engin Gökçe 24 Haziran 2014, 10:04

  BraveJournal sitesini engellemiştim engellemeyi kaldırdım
  bakalım Google tepkisi ne olacak

 • admin
  Admin 19 Haziran 2014, 18:25

  Sitenize gelen bağlantıları inceledim. BraveJournal sitesinde sıkıntı yok fakat sitenize gelen onlarca gerekli ve gereksiz bağlantıları sitenizi dalgalanmaya sürüklemiş.

  Dışarıda bilinçsiz bir şekilde satılan SEO paketleri adını verdikleri backlink paketleri ne yazık ki 2008 li yıllarda etkili olabilecek özelliklere sahip paketlerdir. Bu paketler içerisinde de sitenize faydalı yada faydasız yüzlerce bağlantı gönderilmektedir. Bu bağlantıların kalitesi konusunda da bir rakam vermek ve kalıpsal bir şey sunmak imkansızdır.

  Bu bağlantıların reddi konusunda da “domain:ornekdomain.com” olarak Google Disawov aracından engelleyebilirsiniz. Ayrıca https://www.seohocasi.com/black-hat-seo-nedir-cozum-yollari/ içeriğindeki makalemizi de okuyabilirsiniz.

Cevapla

SEO Paketi Aldım Sitemde Belirsiz Linkler Var Sorusunu Cevapla

SEO Paketi Aldım Sitemde Belirsiz Linkler Var ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla