Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1659 Görüntülenme

Merhabalar Kolay Gelsin,

1. SEO için yazılan bir içeriği Site içinde başka bir sayfaya öncekini silerek taşırsak kopya içerik olarak algılanır mı?

2. SEO Makalemiz Önceden Sayfanın Alt Kısmında ürünlerden sonra yer alıyordu bu makaleleri üste taşımamız Önerildi bunun SEO İçimn yararı olur mu? aynı sayfa içinde bu makaleleri üst kısma taşırsak Google tarafından kopya Olarak algılanır mı?

 • 1
 • 1
 • SEO makaleler için iki adet sorum var için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   18 Haziran 2021, 14:00

   1

   Merhaba,

   Öncelikle içeriği paylaştığımız önceki sayfanın sadece görünürde değil, arama botları tarafından da index almayacak şekilde silindiğinden emin olmalıyız. Bu şekilde yapılan sayfa taşıma işleminde herhangi bir problem olmayacaktır. Ancak sayfanız trafik alan bir sayfaysa, bu işlemi yapmanız önerilmez.

   Bir diğer sorunuz için ise, bir sayfa içerisinde en değerli gördüğümüz içerikleri, sayfanın en üstünde tutmak SEO açısından her zaman çok daha faydalı olacaktır.

   Kullanıcı açısından ise, okumaya başladıkları değerli içerikleri ön plana çıkarmak, sayfada daha uzun süre kalmalarına neden olacaktır.

   admin
   Admin

   11 Nisan 2014, 11:30

   1

   Merhaba Sinan bey,
   1. Önceki sayfa veya yazıyı silmeniz Google'ın halen o yazıyı tanımıyor olacağı anlamına gelmez. Bu sebeple önceki sayfanın içeriğinin arama motorlarından silindiğine emin olduktan sonra taşırsanız kopya içerik olarak algılanmayacaktır.
   2. Eğer SEO makaleleriniz özgünse ürünlerden önde olması daha avantaj olacaktır. Çünkü arama motoru botları web siteleri yukarıdan aşağı ve soldan sağa doğru tararlar. Bu sebeple ilk karşılaşacakları metinler daha fazla önem taşımaktadır. Bu durumda içeriklerin önde olması SEO kalitenizi arttıracaktır.

  Cevapla

  SEO makaleler için iki adet sorum var Sorusunu Cevapla