Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1501 Görüntülenme

sizlere 2 adet sorum bulunuyor.

1. Yeni bir site açtık diyelim. Biz bu siteye SEO olarak ilk ne yapmamız gerekecek ve devamında hangi işlemi uygulayacağız? Günlük kaç içerik, hangi gün backlink almaya başlanmalı gibi

2. Sitemiz için günlük ne kadar backlink almalıyız? Anahtar kelime yoğunluğuna göre ama onu nasıl ayarlayabiliriz?

, Hayırlı Günler!

 • 1
 • 1
 • SEO Kurgusu ve Backlink Alma İşlemleri için Yanıtlar

   admin
   Admin

   5 Mart 2015, 07:46

   1

   Merhaba Berat Bey;

   Yeni açılan bir site için yoğun bir backlink girişi sağlanması siteyi cezaya sokabilecek unsurlardır. Yeni bir site için öncelikle linksiz paylaşımlar yapılmalıdır. Örneğin açılacak olan paravan bloglarda ilk paylaşımlar linksiz yapılmalıdır. Zaten makale içerisindeki cümle de anahtar kelimeniz ve linksiz domain adresiniz yer alıyorsa otomatik olarak o kelimede linkli bir çalışma yapılmış gibi etki gösterecektir. İleri ki dönemlerde SEO çalışmalarının mantığı doğallık açısından bu şekilde olacaktır.

   Sitenizi ilk etapta paravan blog, sosyal medya paylaşımları gibi doğal ve linksiz paylaşımlarla 1-2 hafta geçtikten sonra yoğunluğun dozunu bir arttırarak backlink çalışmalarına geçiş yapabilirsiniz. Çalışmalarınız boyunca sidebar ve footer linklerden uzak durmanızı önermekteyiz. Google tamamen doğallığa yönelik güncellemeler yaptığı için makale içerisinden link çıkışları footer ve sidebar gibi backlink yöntemlerine göre daha doğal olmaktadır. Bu nedenle bu tür çalışmalar yapmanız gerekmektedir.

   Çalışmalardan önce sitenizde yer alan hataları gidermelisiniz. Sonrasında ise sektör ve rakipleriniz hakkında analizler yapmalısınız. Bu analizler doğrultusunda rakipleriniz hangi anahtar kelimelere çalışıyor ise sizde bu yönde planlama yapabilirsiniz. Çalışmalarınızı rakip odaklı planlayarak çeşitli toollar ile rakiplerinizin hangi tür çalışmalar yaptığını ve hangi kelimelere çalıştığını gözlemleyerek bu doğrultuda çalışmalara ağırlık vermelisiniz.

  Cevapla

  SEO Kurgusu ve Backlink Alma İşlemleri Sorusunu Cevapla