Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1280 Görüntülenme

Merhabalar, kişisel bir web sitem var ve bu sitemi arama motoru sonuçlarında üst sıralara çıkarmak için sürekli SEO üzerine yazılan yazıları ve önerileri okuyorum. Fakat internette çok fazla kaynak var ve çok fazla yazılan şey var. Bunlardan hangileri uygulamalıyım, nasıl sıralamalıyım, neye göre karar vermeliyim bu konudaki SEO önerilerinizi aktarabilirseniz sevinirim.

 • 1
 • 1
 • SEO Kaynak Önerileri için Yanıtlar

   Faruk Ç.
   Faruk ç.

   16 Ağustos 2019, 11:18

   1

   SEO alanında yeterli bilgi ve beceriye sahip olamayan kişilerin internet üzerinde gördüğü, okuduğu tüm kaynaklardaki tavsiyeleri yerine getirmesi siteye yarardan çok zarar verebilir. Fakat internet sitenizi için yararlı olabilecek genel önerileri tek çatı altında toplamak adına bu yazımızda kaleme aldık.

   * Sitenizi güncel tutun. Gereksiz ve boş bilgiler yerine yararlı bilgiler yer alsın. Ziyaretçi olarak aramak istediğiniz tüm konu başlıklarını siteniz ile alakalı olanlarını seçerek sitenize ekleyin. Boş bilgiler, kelime kalabalıkları yerine sadece informatik bilgiler yer alsın.

   * Siteniz ile alakalı diğer siteler arasında bağlantı kurun. Site yöneticileri ile tanışın. Onlara internet üzerinden mesaj gönderin. Karşılıklı alacağınız içerik içerisinden linkler sizin için altın değerindedir. Eğer sitenizden link çıkışı yapmak istemiyorsanız onlara ücret karşılığında size link vermesini teklif edin.

   * Programlar ile yapılan SEO çalışmalarından uzak durum. Arama motoru botları bir süre sonra programlar ile yapılan link yüklemelerini çözerek sitenizi cezalandırmaktadır. Bu fark ediliş 1 günde sürebilir 1 yılda.

   * Çöp sitelerden uzak durun. Tamamen link satışı için kurulmuş sitelerden aldığınız linkler sizin de SEO değerlerinizi kötü yönde etkileyecektir. Sitenize tanıtım yazısı, backlink ve sosyal medya çalışmaları yaparken özgün siteler bulun. Örneğin sitenin amacının sadece bilgi verici olduğu, webmaster platformları tarafından keşfedilmemiş siteleri tercih edin.

   * Siteniz için içerikler oluştururken 250 kelime üzeri, görseller ile zenginleştirilmiş, kısa paragraflardan oluşan metinler üretin. Metin içerisinde gerekli gördüğünüz önemli yer ve kelimeleri altı çizili, renkli, kalın veya italik olarak işaretleyin.

   * Anahtar kelimeleriniz ile birlikte anahtar kelime türevlerini de makale içerisinde kullanın. Sadece anahtar kelimelerin geçmesi yerine bilgi verecek bir konuyu ele alın.

   * Sitenize doğrudan, alenen açık bağlantı vermekten kaçının, direkt olarak link üzerinden bağlantı verme ve anahtar kelimeler üzerinden bağlantı verme oranınızı eşit tutun.

  Cevapla

  SEO Kaynak Önerileri Sorusunu Cevapla