Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 yıl önce  |  1475 Görüntülenme

Öğrenmiş olduğum bir bilginin doğruluğunu teyit etmek için yazmaktayım. Google'ın arama sıralaması oluştururken önem verdiği 100 lerce sinyal 100 lerce etken ve kriter mevcut, off page SEO, on page SEO'dan tutun diğer tüm SEO işlemlerine backlink yapılarına kadar.

İddia edilen ve SEO için önemli olduğu söylenen nokta ise kullanılan bir cms sisteminin sürümü, savunulan bilgi şu şekilde örnek veriyorum WordPress 3.2.1 sürümünü kullanan bir site mevcut bu site 2-3 yıldır ilk sayfada, ilk sayfada olduğu kelime rekabeti orta aranma sayısı 90 plan bir sözcük öbeği, sektörel olduğu için hemen hemen değerli diyebiliriz.

Bazı sebeplerden ötürü bu sitenin sürümünün son versiyonu ile güncellenmesi gerekmekte, fakat aktarılan bilgiyi savunan kişi 2-3 yıldır sitenin ilk sayfada olmasını kullanılan wp'nin sürümününe bağlamakta. 100 lerce dış ve iç etken varken böyle bir saçmalık görmemiş ve duymamış birisi olarak sizlere sorup böyle bir tecrübeyi daha önceden edinip edinmediğinizi sormak istedim.

Özetle, kullanılan sistemin sürümüyle SEO'da yapılan çalışmalarda sağlanan sıralama değerlerinin değişmemesinin ve kalıcı olmasının bir bağlantısı olabilir mi?

Site iç kodlama yapısının sıklıkla değişiklik göstermesi botlar için problem yaratabilir böyle bir mantık olabilir fakat, 100 lerce sinyal varken olayı sadece buna bağlamak ve savunmak bence saçmalık.

Keza açıklanan ne böyle bilgi gördüm ne de başka bir şey benim bu durumu bağladığım nokta rakip sitelerin bu sözcük öbeğinde bir çalışm yapmamasıdır.

Soruma cevap verirseniz memnun olurum.

  • 1
  • 1