Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1244 Görüntülenme

Eğitim sektöründe daha ilk giriş aşamasında iken, Sektörün anahtar kelimelerinden biri kullanılarak alınan bir domain, belli bir SEO, belli bir backlink düzeyine geldiğinde kurumsal domain adına yönlendirme yaparak sektöre girmek sizce mantıklı ve doğru bir karar mıdır?

Teşekkür eder yanıtınızı beklerim.

 • 1
 • 1
 • SEO Durumu İyi Bir Siteyi Yönlendirmek için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   5 Ekim 2015, 14:55

   1

   Merhabalar Arif Bey;

   Bir site için uğraşıp, marka algısı yaratıp, belirli bir kullanıcı elde ettikten sonra bu siteyi sektör dışında bir siteye yönlendirmek doğru olmayacaktır. Bunun yerine, kurumsal sitenizin daha ön planda yer alması için kurumsal sitenize backlink çalışmaları yaparak, sosyal medya hesaplarında paylaşımlarda bulunarak, site içerisinde oluşturacağınız blog ile kullanıcılara doğru ve güncel bilgiler vererek, sitenizi haber, blog, bülten, sözlük tanıtımı gibi mecralarda tanıtımını sağlayarak hem backlink hem de marka algısı yaratabilirsiniz.

   Yönlendireceğiniz domain eğer sektörle alakalıysa ve yeni sitenizde fayda sağlanması amaçlanıyorsa eski URL lerin yeni URL lere birebir olarak 301 yönlendirmesi yapılması gerekir. A kategorisi A kategorisine, B kategorisi B kategorisine yönlenmelidir. Yaptığınız SEO çalışmaları yeni siteniz için ancak bu şekilde fayda sağlayacaktır.

   Ayrıca https://www.seohocasi.com/seo-egitimi/ içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

  Cevapla

  SEO Durumu İyi Bir Siteyi Yönlendirmek Sorusunu Cevapla