Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1333 Görüntülenme

pek çok farklı çeşitte web sitesi var. Kişisel, ticari amaçlı, film, dizi, oyun vs. Diye devam ediyor. Bu sitelerin her biri için aynı yöntem mi uygulanıyor. SEO Örnekleri ile bizleri aydınlatabilir misiniz?

 • 1
 • 1
 • SEO Çalışması Örnekleri için Yanıtlar

   Akif K.
   Akif K.

   16 Ağustos 2019, 11:27

   1

   SEO konusunda başlangıç seviyesinde olan birçok kişinin yanlış bildiği durumu öncelikle düzeltmemiz gerekir. SEO 1 defaya mahsus yapılan bir işlem, bir siteye kayıt olmak, bir siteden backlink almak veya bir program satın alarak onu verimli kullanmak anlamına gelmemektedir. Yani SEO sadece 1 işlemden ibaret değildir.

   SEO sitenin içeriğine göre oluşturulan bir popülarite planının eksiksiz olarak gerçekleştirilmesi ile yapılmaktadır. Örneğin kurumsal firma siteleri için uygulanan SEO işlemleri ile bireysel hobi sitelerine uygulanan çalışma tamamen birbirinden farklıdır.

   Genelde SEO uzmanları bu durumu şu şekilde çeşitlendirmektedir.
   - Kurumsal siteler için SEO
   - Bireysel siteler için SEO
   - Eticaret siteleri için SEO
   - Oyun siteleri için SEO
   - Film siteleri için SEO v.s

   SEO çeşitlerini ise alınan linklerin farklılığı oluşturmaktadır. Örneğin resim aracılığı ile backlink almak, video backlink, profil backlink, RSS backlink, footer backlink, blog backlink, tanıtım yazısı gibi onlarca farklı SEO örnekleri sayılabilir.

   Kurumsal siteler için yapılan SEO çalışmalarında firmanın prestiji ve marka yönetimi daha ön planda tutulmaktadır. Firma sitesinin internet dünyasındaki tüm sorumluluğunu üzerinizde taşıdığınız için yapılan çalışmalarda marka yönetimini ihlal edecek veya zarar verecek işlemlerden uzak durmanız gerekmektedir.

   Bireysel siteler için yapılan SEO çalışmalarında sitenin içeriğini eğlenceli bir açıdan yakalayacak SEO işlemlerinde bu gücü kullanmanız, sosyal medyanın da tam olarak gücünü kullanmanızı sağlayacaktır.

   E-ticaret siteleri için yapılan SEO çalışmasının odaklandığı nokta satış ve sipariş sayısının arttırılmasıdır. E-ticaret siteleri için satılan ürünlere odaklanılarak sosyal medya mecralarının etkin kampanyalar ile kullanılması, haber sitelerinden alınan tanıtım yazıları ile desteklenmesi gerekir.

   Oyun siteleri için yapılan SEO çalışmasının ana kaynağı görsellerden oluşmaktadır. Oyun siteleri SEO çalışmalarında oyunlar hakkında merak uyandıracak görseller kullanılması her tanıtımın ziyaretçi ile maksimum etkileşim kurmasını sağlayacaktır.

   Site çeşitlerine göre daha detaylı bir anlatım arıyorsanız SEO konusunda yazılı baskı kaynaklardan tüm geniş anlatıma erişmeniz ve sitenize uygulamanız mümkündür.

  Cevapla

  SEO Çalışması Örnekleri Sorusunu Cevapla