Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1954 Görüntülenme

SEO çalışması ne kadar sürer? Etki süresi nedir? Şimdi çalışmalara başlasam ne kadar zamanda etkisini görmeye başlarım ve hedefe ulaştığımda çalışmaları sonlandırsam düşüş yaşar mıyım?

 • 1
 • 1
 • SEO Çalışması Ne Kadar Sürer? için Yanıtlar

   Afgan Rasulov
   Afgan Rasulov

   26 Ekim 2015, 13:42

   1

   Teşekkürler bilgileriniz için. O zaman 5 aylık ortalama bir süre program yapmamız şart gördüğüm kadarıyla. Sabırlı olacağız.

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   22 Ekim 2015, 07:28

   1

   Merhabalar Ender Bey;

   SEO çalışma süresi, site içi SEO'ya uygunluk, site dışı çalışmalar, anahtar kelime rekabeti, rakiplerin yaptığı yoğun çalışmalar gibi bir çok kritere göre değişkenlik gösterebilmektedir. SEO, Google Ads gibi olmadığından yani tamamen kalıcı çalışmalara yönelik olduğundan dolayı belirttiğim kriterler dahilinde çalışma süreci uzayabilmekte yada kısalabilmektedir. Bir siteye site dışı SEO çalışmaları yapmadan önce mutlaka sitenizi, sektörünüzü ve rakiplerinizi analiz etmeniz gerekmektedir. Analiz süreçlerinde rakiplerinizin ne tür çalışmalar yaptığı, hangi kelimeleri hedeflediği, sitenizdeki hataların tespiti, anahtar kelimelerinizin rekabet süreleri gibi SEO çalışmalarına etki gösteren kriterler dahilinde bilgi sahibi olacağınızdan dolayı böylelikle SEO çalışma süreci için de aklınızda bir fikir oluşacaktır.

   SEO'yu temelde 2 kısma ayırıyoruz. Site içi ve site dışı SEO. Site içi %35, site dışı ise %65 lik bir dilimi kapsamaktadır. Genelde site içi SEO çalışmalarının etkisini Google botlarının siteyi bir sonraki ziyareti sonrası göstereceğini söyleyebiliriz. Bu da sitenin güncelliğine göre 2 - 5 hafta sürebilecektir. Site dışı çalışmaların etkisinin de ortalama 3 ayda en iyi ilerleme olarak gözlemlemekteyiz. Yani sitenizi, sektörünüzü ve rakiplerinizi doğru analiz edip doğru bir strateji ile çalışma yapıldığında ortalama 3 aylık bir süre içerisinde anahtar kelimelerinizde en iyi ilerlemeyi gözlemleyebilirsiniz. Bu durum da yine anahtar kelime rekabetine göre bir tık uzayabilir, yada bir tık kısalabilir.

   Webtures olarak yaptığımız tüm çalışmalar kalıcıdır. Yaptığımız sözleşme ile de çalışmalarınız sonlandırılsa dahi süre sınırı olmadan sunduğumuz tüm raporların kalıcılığını teminat altına almaktayız. Bu bizi diğer firmalardan ayıran en büyük özelliktir. Ancak yüksek rekabete sahip kelimelerde sıranızı korusanız da zaman içerisinde rakiplerin daha yoğun çalışmalarıyla sizleri geçmesi ve bu sebeple sıra kayıpları yaşamanız olasıdır. Tavsiyemiz, farklı anahtar kelimelerle çalışmaları devam ettirerek hem başarı elde ettiğiniz kelimelere dolaylı katkı sağlayıp sıralamanızı koruyabilir hem de yeni kelimelerle sektördeki otoriterliğinizi güçlendirebilirsiniz.

  Cevapla

  SEO Çalışması Ne Kadar Sürer? Sorusunu Cevapla