Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1139 Görüntülenme

Sıkı bir SEO çalışması nasıl yapılmalıdır?

 • 1
 • 1
 • SEO çalışması nasıl yapılır? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   21 Şubat 2015, 09:15

   1

   Merhabalar Ahmet Bey;

   SEO çalışmaları site içi ve site dışı olmak üzere temelde 2 ye ayrılmaktadır. SEO çalışmalarına direkt site dışı çalışmalar ile başlanmamalıdır. Çünkü site içi çalışmaların % 40 ı, site dışı çalışmaların ise % 60 ı SEO yu etkileyen unsurlardır. Bu nedenle öncelikle her zaman site içi SEO yapısından başlanılmalıdır.

   Sağlıklı bir site içi yapı kurulduktan sonra ise rakip analizleri ile devam edilmelidir. Rakip analizleri, bir çok fikir sahibi olmanız için gerekli çalışmalardan en önemlisidir. Rakip analizleri ile rakip sitelerin almış olduğu backlinkleri, backlink çeşitlerini, çalıştıkları anahtar kelimeleri gibi bilgilere sahip olacağınız için çalışmalarınızda size yardımcı olacaktır. Hedefiniz ilk sayfa olacağı için ilk sayfadaki siteler potansiyel rakipleriniz olacağı için bu siteleri doğrudan analiz ederek verileri elde edebilirsiniz.

   Daha sonra ise site dışı çalışmaları yürütmeye başlayabilirsiniz. Burada stratejiniz, rakiplerinizi inceledikten sonra sitenizin hangi çalışma türüne ihtiyacı varsa o çalışmalar öncelikli olmak üzere çeşitlilik sağlayarak bildiğiniz tüm çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. Sıkı çalışmalardan kasıt ise, rakiplerinizi ve yaptığı çalışmaları iyi analiz ve sürekli takip ederek çalışmalarınızı ona göre şekillendirmeniz olacaktır.

  Cevapla

  SEO çalışması nasıl yapılır? Sorusunu Cevapla