SEO Hocası'na Sor

SEO Çalışması Hangisine Göre Yapılır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Anahtar Kelime Yoğunluğu 3 sene önce 1140 Görüntülenme

Öncelikle Merhaba;
Benimde WordPress ile ücretsiz oluşturduğum bir bloğum var. Bu blogta geçenlerde bir yazım için SEO çalışması yaptım. Tabii öğrendiğim şekilde. Aranma potansiyeli fazla olan ve anahtar kelimeyle paralellik gösteren tüm kelimeleri yazımda kullandım. Sorum şu sitem internetten para kazanma üzerine. Buradaki yazılarıma göre mi ayrı ayrı anahtar kelime seçeceğim. Örneğin sitedeki yazı başlığım makale yazmak, SEO çalışmasının da sitemin genel anahtar kelimesi ile mi yoksa makale yazmak konusunda bulacağım anahtar kelimlerle mi ilgileneceğim.

Sitede hangi yazıyı yazmışsam SEO’yu o yazıya göre mi yapacağım ? Diğer bir sorum sitemde analiz yaptırdığımda anahtar kelime yok diyor. Anahtar kelimeleri sitemde ayrı bir bölümde mi belirteceğim ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

SEO Çalışması Hangisine Göre Yapılır? için Yanıtlar

 • Begüm Kesen
  Begüm Kesen 30 Ekim 2017, 15:01

  Merhaba Hamdi bey,

  Siteniz için anahtar kelimelerinizi belirledikten sonra anahtar kelimelerin sayfasını oluşturmalısınız. Anahtar kelimeniz www. alanadi .com/anahtar-kelime olacak şekilde URL’i olmalıdır. Minimum 250-300 kelimelik içerik eklemelisiniz. İçeriğinizde anahtar kelimeniz geçmeli ve aranma hacmine göre yoğunlukta olmalıdır. Heading yapınız da örnek olarak aşağıdaki gibi anahtar kelime uyumlu ekleyebilirsiniz.

  SEO odak anahtar kelimesi olarak;

  h1> Seo
  h2> Seo Dersleri
  h3> Seo’da Nofollow
  h4> Nofollow Nedir

  heading düzenlemesi yapılabilir.

  Çalışmanızı tamamladıktan sonra aşağıdaki linkten “Link Uyum Kontrolü” gerçekleştirebilir, sayfanızda eksik olan yönleri görebilirsiniz.

  https://www.seohocasi.com/link-uyum-kontrolu/

  WordPress için Yoast SEO eklentisini tavsiye edebilirim. Burada odak anahtar kelimeyi yazarak sayfanız için gerekli olan analizleri yapmanız için sizlere öneriler sunuyor. Odak anahtar kelimeyi belirttikten sonra sitede başka bir yerde anahtar kelimenizi yazmanıza gerek yoktur.

  Jenerik anahtar kelimeniz “makale yazmak” ise anahtar kelimenin türevleri üzerinden eşdeğer anahtar kelimeleri bulabilirsiniz. Mesela “Makale Nedir?,”Makale Nasıl Yazılır?”, “Makale Örnekleri” gibi sayfaları açarak özgün içerik girerek, heading yapılarını oluşturarak, link uyumu kontrolü yaparak anahtar kelime çalışmalarında pozitif yönde ilerlemiş olursunuz.

  İyi çalışmalar dilerim.

Cevapla

SEO Çalışması Hangisine Göre Yapılır? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla