Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1343 Görüntülenme

Sadece Haber sitelerinde tanıtım yazısı yayınlamak yeterli mi? Türkçe dizin kaydı, Sözlük Tanıtımı, Forum tanıtım, Yorum backlink, wiki tanıtım gibi çalışmaları sıraya koymak gerekirse hangi sıra ve sıklıkla yapmalıyız

 • 1
 • 1
 • SEO Çalışmalarında Tanıtım Yazısı Yeterli mi? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   2 Ekim 2015, 06:28

   1

   Merhabalar Hüseyin Bey;

   SEO çalışmaları doğal yollarla ve çeşitli çalışma türleriyle yapılmalıdır. Sürekli aynı çalışmaları yapmak Google nezdinde doğal görünmeyebilir. Tanıtım yazısı çalışması en etkili ve en doğal çalışma türü olsa da bu çalışmayı sosyal medya, forum, blog gibi çalışmalarla desteklemek gerekir. Çalışma türlerini sıraya sokmak yanlış olacaktır. Site dışı çalışmalardan hemen önce yapacağınız rakip analizleriyle sitenizin rakiplerinizden hangi yönünün eksik olduğunu, rakiplerin hangi çalışma türlerine yoğunlaştığı gibi bilgileri elde ettikten sonra hangi çalışmaları yapmanız gerektiğini net olarak görebilirsiniz. Bu stratejiyi oluştururken doğal çalışmalar yapmaya özen gösteriniz. Footer, sidebar gibi link türlerinden uzak durmanızla birlikte tanıtım yazısı, Facebook, Twitter, Google Plus, sektörle alakalı forumlarda reklam izlenimi vermeden hizmet tanıtımı, doğal yorumlarla sözlük tanıtımları gibi çalışmaları tercih edebilirsiniz.

   Çalışmaların sıklığı ise anahtar kelimenin rekabetlerine göre değişecektir. Anahtar kelimeleriniz oldukça rekabetli kelimelerse çalışma aralıklarını sık tutarak çalışma yapmanız gerekecektir. Çalışmalar hakkında çalışma sıklığı ve çalışmaları etkilerine göre sıraya koymak hakkında net bilgiler vermememin nedeni, bu sayıların her sektöre ve anahtar kelimeye göre değişebileceği içindir. Örnek olarak 3-4 kelimelik bir kelime grubu için kelime rekabeti düşük olacağından dolayı çalışma sıklığı değişecektir. Ancak sektörle alakalı genel bir kelime için ise daha fazla sıklıkta çalışma yapmak gerekecektir. Bu çalışma planlaması için anahtar kelimelerinizi, sektörünüzü ve rakiplerinizi detaylı olarak incelemek size en doğru çalışma stratejisini oluşturmak açısından oldukça kolaylık sağlayacaktır.

   https://www.seohocasi.com/soru-cevap/seo-calismalari-ne-zaman-baslanmali/ cevabı inceleyebilirsiniz.

  Cevapla

  SEO Çalışmalarında Tanıtım Yazısı Yeterli mi? Sorusunu Cevapla