Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1527 Görüntülenme

Başarılı Bir SEO Çalışma Planı Nasıl Olmalıdır?

 • 1
 • 1
 • SEO Çalışma Planı Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

   Buğra Yazar
   Buğra Yazar

   13 Eylül 2015, 19:00

   1

   cevabınız için teşekkürler SEO Hocası!

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   13 Eylül 2015, 09:48

   1

   SEO çalışma planı tekdüze ve sabit olmamalıdır. Standart bir çalışma planı oluşturup bunu her site yada sektör için uygulamak oldukça yanlıştır. Çünkü her sektörün kendine has bir rekabet düzeyi ve kendine özel bir çalışma stratejisi olmalıdır. Bunun için çalışma planı oluşturmadan önce sektörü iyice analiz edip buna en uygun olacak, rakiplerinizi geçmeye yönelik bir çalışma stratejisi belirlemelisiniz. Bu aşamada şunları yapabilirsiniz,

   Çıkarttığını anahtar kelimeler üzerinde ilk sayfada olan siteleri rakip olarak alabilir, bunları incelemeye yönelik aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

   - Rakiplerinizi Ahrefs yada türevi backlink programları ile analiz ederek ne sıklıkta backlink aldıklarını gözlemlemelisiniz.

   - Rakiplerinizi Ahrefs yada türevi backlink programları ile analiz ederek hangi kelimeler üzerinde çalışma yaptıklarını gözlemlemelisiniz.

   Burada yaptığınız analiz sonucunda eğer bebek bir domaine sahipseniz yavaştan başlayıp 45 derecelik bir backlink açısı oluşturabilir, buna uygun olarak çok agresif tavır sergilemeden tekdüze bir SEO çalışması gerçekleştirebilirsiniz.

   Eğer yaşlı bir domaine sahipseniz rakiplerinizin yaptığı SEO yoğunluğunun biraz daha üstüne çıkarak buna bağlı ve düzenli olarak SEO çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz.

   Web siteniz için belirli aralıklarla bir kaç farklı çalışma türünü uygulayıp düzenli sıralama kontrolü ile hangisinden daha fazla verim aldığınızı tespit ederek bu çalışma türü üzerinde yoğunlaşabilirsiniz.

  Cevapla

  SEO Çalışma Planı Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla