SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Sayfa İçindeki Makale ve Metin Oranı

0
Erdal YetİŞ
Erdal YetİŞ
Metin / Kod Oranı 5 sene önce 246 Görüntülenme

İyi günler. Benim sorum sitenizin içindeki SEO analiz içerik kod oranını belirlerken sitenin içindeki bütün metinleri tarayıp öylemi orantılıyor yoksa sadece anasayfadaki metin oranına mı bakıyor? 10 adet makale 300 er kelimelik yazdırmıştım dolayısıyla içerik kod oranı %40 a yakın bunu sitenizde dediği gibi %25 e çekmek için siteye daha fazla fotoğraf mı eklemek gerekiyor? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Sayfa İçindeki Makale ve Metin Oranı için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 10 Mayıs 2014, 13:30

  Merhabalar Erdal Bey,

  Kod-Metin oranı site içerisindeki kodların ve içeriklerin yoğunluğuna bağlı bir analizdir. Analizin kontrolünde yapılan testler kodsal ve metin yoğunluğunu sizlere yansıtmaktadır.

  Kodların ve metinin daha sadeleşmiş bir değerde olması her zaman iyi bir kriter olmaktadır. Bu durumun organik bakımdan SEO:http://www.SEOhocasi.com/ içerisindeki etkisi bulunmaktadır.

  Burada amaçlanan asıl önem ise sitenizin kodsal yoğunluğuna bağlı site açılış hızı, metin oranına bağlı organik SEO mantığı olmaktadır. Hedeflenen kural ise ziyaretçilere hızlı bir sayfa ve doğru bilgiler aktarmaktır.

  Oranın çok yukarıda yada çok aşağıda olmasından ziyade asıl önem budur. İçerik nasıl düşer diye soracak olursanız site içerisinde kullanılmış Inline Javascript ve Inline CSS kodları varsa bu kodları harici bir dosyadan çekmek daha sağlıklı olacaktır.

Sayfa İçindeki Makale ve Metin Oranı Sorusunu Cevapla

Sayfa İçindeki Makale ve Metin Oranı ile Benzer SEO Yazıları

INSTAGRAM
add Takip Et