Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1385 Görüntülenme

Bir bloğum var bu blog üzerinde birçok güzel kelimede Google sıralamalarında ilk sayfada yer alıyorum ama şuanda yapmak istediğim şey "orhan" kelimesinde Google'da ilk sayfaya çıkmak "orhan bahar" olarak çıkıyor fakat belirtilen kelime için nasıl bir çalışma yapılabilir?

Tavsiyelerinizi alabilir miyim? Şimdiden Teşekkürler 😉

 • 1
 • 1
 • Rekabetli Kelimelerde Sıralama Nasıl Yükseltilebilir? için Yanıtlar

   Roman Adamita
   Roman Adamita

   21 Ağustos 2015, 14:27

   1

   Merhabalar Orhan Bey;

   Tek kelime, özellikle sadece isim olması sizi biraz zorlayacaktır. Özellikle siteniz eğer daha yeniyse. Hem zaman gerektiren hem de kaliteli çalışmalar arzulayan bir iştir. Yapılacak şeyleri belirtmek gerekirse;

   Site içi SEO ve İçerik Sıklığı:
   Sektör hiç mühim değil, her bir site SEO yapısına göre ayarlanması gerekmektedir. Küçücük bir hata bile sitenizin yükselmesine engel olabilir. Dolayısıyla ilk önce site içi düzenlemeleri tamamen SEO'ya uygun hale getirin. Ardından yukarıda belirttiğiniz gibi blogunuz varsa, sizin uzman olduğunuz alanda içerikler üretmeye başlayın. Kopya içeriklerden sakının. Google bu tür işleri sevmez ve sitenizi filtreye sokabilir. Genelde kopya içeriği olan indexleri artık arama sonuçlarında dizenlemiyor. Belirli aralıklarla ya da takipçileriniz en çok hangi günlerde aktif olduğunu takip edin ve ona göre içeriklerin sıklığını belirleyin.

   İçerikler içerisinde eğer sizinle alakalı bir durum varsa, kendi isminiz üzerinde bağlantı verin. Bu da site içi link çalışmasına girer. Dış bağlantıların önemi yaklaşık yüzde 65 iken, site içi çalışmaların önemi yüzde 35 tir.

   Site dışı SEO ve Sosyal Medya Etkinliği:
   Kendi isminiz üzerinde profiller açın; Facebook, Twitter, Google Plus, LinkedIn ve bunlara benzer birçok sosyal medya siteleri var. Her birinde kendi sitenizin adresini ekleyin ve arkadaşlarınızın linke tıklamasını sağlayın. Tabi bunu nasıl yapacağınız size kaldı, ancak benim önerim size yukarıda belirttiğim içerik sıklığı önemli olduğu gibi sosyal medya'nın aktifliği de SEO'ya büyük rol oynar. İçeriklerinizi blogunuzda paylaştıkça sosyal medya sitelerinizde de paylaşın, dikkat çekici olması ve gündeme ilginç haber olması ziyaretçi almanızı sağlayabilir.

   Reklam verin. Sizin sektörde olan birçok kişisel blog siteleri vardır. Arkadaş edinin veya ücret karşlığında tanıtıcı yazılar yayınlatın. Tanıtım yazıların sizin yazmanız daha doğru olacaktır, kendinizi en iyi tanıyan sizsiniz. Kendiniz hakkında bilgi verdiğiniz isminiz üzerinde veya domain adresinize bağlantı verin. Nofollow veya Dofollow olması herhangi bir farklılık yaratmayacaktır. Bu sadece bir yanılmadır. İnsanların algısını değiştirmek amacıyla kullanılmaktadır. Eskiden Google PageRank puanlama sistemini kullandığı için o tür kodlar kullanılırdı. Şimdi ise, önemi kalmadı.

   Site içi SEO ile Site dışı SEO'nun önemi uzun yıllar bitmeyecek, sadece arama motorlarından güncellemeler ve yenilikler gelecektir. Onları takip etmeniz yeterlidir.

  Cevapla

  Rekabetli Kelimelerde Sıralama Nasıl Yükseltilebilir? Sorusunu Cevapla