SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Referans Bağlantıda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 ay önce 723 Görüntülenme

web siteme link alabileceğim bir çok referans bağlantı kaynağı var. Fakat bu kaynaklardan link alırken dofollow/nofollow veya farklı hangi şekilde link alınması SEO sağlığı açısından olumlu etki eder? Referans bağlantı alırken nelere dikkat etmem gerekir?

Referans Bağlantıda Nelere Dikkat Edilmelidir? için Yanıtlar

 • Berin Sur
  Berin Sur 20 Nisan 2021, 17:49

  Merhaba,
  Sitenizdeki belirli bağlantılar için, bağlantı verilen sayfayla olan ilişkinizi Google’a bildirmek isteyebilirsiniz. Bu durumda “nofollow” komutu ile Google’ın, sitenizi bağlantı verilen sayfalarla ilişkilendirmesini engellersiniz.
  Nofollow kullanılan bazı yerler:
  -Blog yorumları,
  -Forum yazıları ve forum profil linkleri,
  -Basın bültenleri,
  -Widget’lar,
  -Sosyal medya platformlarıdır.
  Ancak burada dikkat edilmesi gereken durum, domain otoritesi yüksek olan bir siteden backlink almak, SEO açısından son derece faydalıdır ve “nofollow” kullanılmamalıdır.
  Backlinkler yararlı ve zararlı olmak üzere ikiye ayrılır:
  Yararlı backlink; gelen bağlantının bulunduğu kaynakta, sizinle veya sektörünüzle ilgili anahtar kelimeleri de içeren metinlerden ve spam olmayan sitelerden gelen linklere denir.

  Zararlı backlink; web sitenizle aynı dili kullanmayan, farklı bir lokasyonda bulunan bir siteden gönderilen ve sektörünüzle hiç bir bağlantısı bulunmayan sitelerden gelen linklerdir. Satın alınan backlinkler de bu kategoriye girer.

  Web sitenize yararlı türüne giren backlinkleri almaya özen göstermeniz, sitenizi olumlu yönde büyük ölçüde etkileyecektir.

Cevapla

Referans Bağlantıda Nelere Dikkat Edilmelidir? Sorusunu Cevapla

Referans Bağlantıda Nelere Dikkat Edilmelidir? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla