SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Paravan Blogum Beni Geçiyor

0
Furkan Satmaz
Furkan Satmaz
Mikro Site 5 sene önce 707 Görüntülenme

Yaklaşık 2 aylık bir sitem var.İlk açtığımda bir yazı yazdım bir dahada 1 ay boyunca karışmadım. Sonra tekrar yazmaya başladım. Sosyal medyayı seri bir şekilde kullanıyorum. Bir yazı yazdım rekabeti iyi bir yazı. Açtığım birkaç paravan blogdan birisiyle yazıyı linkledim. Paravan blogumunda site yaşı 10 gün felan. İşte sonra bir baktım sitem yükselmiş sonra bir daha baktım paravan blogum bir adım önde. Ana kelimemde de durum bu şekilde. Başta yaptığım sizce bir hatamı, o yüzden mi bu durumdayım? Ayrıca paravan blogum WordPress.com benim sitemde blogger.com adreslerinden. Hemde benim yazım daha kapsamlı ve sosyal medya ile güçlendirilmiş bir yazı ama paravan blogum beni geçti. Sizce sebep nedir?

Paravan Blogum Beni Geçiyor için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 10 Ekim 2014, 19:49

  Merhabalar,

  Sitenizde yanlış bir strateji yürütüyor olabilirsiniz. Paravan bloğuza yazıyı asıl bloğunuzda indekslenmeden geçiriyorsanız bu durum blog sitesi olan WordPress’i daha etkin kılacaktır. Bu durumda içerikleri paylaşsanız bile “kaynak” adı altında asıl sitenizin URL adresini vermelisiniz. Bu URL paylaşımını yaparsanız (indeks aldıktan sonra) bu durum ortadan kalkacaktır.

  Sosyal medya paylaşımı yapmanız güzel bir çalışma fakat bu çalışmayı da SPAM olmayacak şekilde yapmalısınız. Unutmayın aşırı çalışmaların sosyal medya dahi olsa geçerliliği bir süre sonra bitecektir. Düzenli çalışmaları siteniz için yürütün ki ilerde de fayda sağlayabilsin…

Cevapla

Paravan Blogum Beni Geçiyor Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla