Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1220 Görüntülenme

Paravan bloglardan link alımına dair kafama takılan birkaç soru var. Bunlara en iyi cevabı yine sizin vereceğinizi düşünüyorum. Şöyle ki;

1) Bir paravan blogda yayımladığım yazımdan link alırken, ilgili kategorime mi link almalıyım yoksa direkt yazıma mı? Hangisi daha faydalı olur?

2) Örneğin sitemde bir kategorimi sürekli besledim diyelim, bu altındaki tüm yazılara yarar sağlar mı yoksa kategori bazında bir yükseliş mi olur?

3) Bir de konuyla alakasız olarak, Google'dan banlanmış bir domainim var. Artık bu domain için yapılacak hiçbir şey kalmadı mı? Yani ben alalı 3 sene falan oldu ama mazisi 12-13 senelik, benden önce Google tarafından banlanmış ve hiçbir arama sonucunda çıkmıyor, bu domaini yeniden indekslemek için bir yol var mı? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

 • 1
 • 1
 • Paravan Bloglardan Link Alımı için Yanıtlar

   admin
   Admin

   5 Nisan 2015, 20:27

   1

   Anahtar kelimeleri belirlerken arama hacimleri kadar bu kelimeleri web sitenizde ne şekilde yerleştirdiğiniz de önemlidir. Yani anahtar kelimelerinizi kategori bazlı tutarak bu kategorilere sık ve güncel içerik girmek sizi o anahtar kelimede güçlü bir hale getirecektir.

   1) Paravan bloglardan web sitenize link alırken ilgili kategoriye link almak o kategoriyi güçlendirmek, ilgili yazıya link almak ise o yazıyı güçlendirmek anlamına gelmektedir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yazı içeriği ve bu içerikte belirleyeceğiniz anahtar kelimedir. Eğer anahtar kelimeniz hem kategoriniz hem de ilgili yazınız ile alakalı ise her ikisine de link çıkışı yapabilirsiniz. Yazı içeriği ile alakalı olmayan bir sayfaya link vermemeniz gerekmektedir.

   2) Sürekli kategori bazında backlink almanız durumunda o kategorideki anahtar kelimeniz oldukça güçlü olacaktır. Bu durum o kategori altında bulunan sayfaları da etkileyecektir. Eğer alt sayfalarınız anahtar kelimenizin türevlerinden oluşuyor ise o sayfalarınız diğer alt sayfalara göre daha güçlü bir hale gelir.

   3) Banlanan domainler için öncelikle domainin neden banlandığını bulmak ve ona göre çözüm yolları aramak en doğru seçenektir. Bu domain hangi filtreye girmiş ise ona yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Google filtreleri ve bu filtrelere yönelik yapılması gerekenleri https://www.seohocasi.com/seo-kitaplari/ adresindeki e-kitabı indirerek inceleyebilir, kitaptaki adımları takip ederek domaininizi filtreden çıkartabilirsiniz.

  Cevapla

  Paravan Bloglardan Link Alımı Sorusunu Cevapla