SEO Hocası'na Sor

Pagination Indexe Kapatmak İstiyorum

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Canonical 2 sene önce 477 Görüntülenme

Web sitem üzerinde /kategori/kategori-adi.html sayfam mevcut burada ürün listeliyorum ve bu sayfada belirli parametreler kullanıyorum kullandığım parametrelerin indexlenmemesi için ne yapabilirim.

/kategori/kategori-adi.html?page=3 örnek böyle bir sayfam var ve ben bunun indexlenmesini istemiyorum yanlız ana linkimin indexlenmesini istiyorum örnek : /kategori/kategori-adi.html burası yardımcı olursanız sevinirim.

Pagination Indexe Kapatmak İstiyorum için Yanıtlar

  • Elif Nur Kasapoğlu
    Elif Nur Kasapoğlu 24 Mart 2020, 22:42

    Canonical etiketi kullanabilirsiniz. Arama motorları tarafından aynı içeriğin iki farklı link yapısı ile ulaşılması sonucunda örümceklerin hangi linki baz alacağını Rel Canonical etiketi ile belirtmemizi sağlamaktadır. Standart bir URL, bir web sayfasının kaynağında aranarak görünebilir. Standart URL, tercih ettiğiniz URL anlamına gelmektedir. Rel Canonical etiketi yalnızca arama motoru botlarının gördüğü bir öğedir, kullanıcılarınız bundan etkilenmeyecektir.
    Pagination sayfalarının tamamının canonical etiketleri /kategori/kategori-adi.html şeklinde ekleyebilirsiniz.
    Bir anda tüm URL’leriniz indexten kalmayacaktır zaman içerisinde botlar canonicalde yer alan URLi baz alacak ver mevcut indexi kaldıracaktır.

Cevapla

Pagination Indexe Kapatmak İstiyorum Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla