Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1033 Görüntülenme

Web sitem üzerinde /kategori/kategori-adi.html sayfam mevcut burada ürün listeliyorum ve bu sayfada belirli parametreler kullanıyorum kullandığım parametrelerin indexlenmemesi için ne yapabilirim.

/kategori/kategori-adi.html?page=3 örnek böyle bir sayfam var ve ben bunun indexlenmesini istemiyorum yanlız ana linkimin indexlenmesini istiyorum örnek : /kategori/kategori-adi.html burası yardımcı olursanız sevinirim.

 • 1
 • 1
 • Pagination Indexe Kapatmak İstiyorum için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   31 Mayıs 2021, 02:08

   1

   Merhabalar, kategori sayfalarına sığmayan listeleme içerikleri page-1, page-2 vb. şekillerde yeni indexlerden oluşabilmektedir. Bu sayfa yapılarının meta etiketlerine, önceki ve sonraki listeleme sayfasını temsil edicek şekilde canonical etiketi eklenmelidir.

   Bu kategori listeleme sayfalarının numerik olmayan yani birinci sayfasının meta etiketine robots index follow etiketi eklenirken diğer sayfalarına noindex etiketi eklenmelidir.

   İşlemler ile birlikte sitemap.xml sayfanızda bu sayfaların bulunmadığından emin olmak gerekir. İşlemlerin ardından Google Search Console üzerinden bu sayfların indexlenmeye kapatıldığını kontrol edebilirsiniz.

   Elif Nur Kasapoğlu
   Elif Nur Kasapoğlu

   24 Mart 2020, 22:42

   1

   Canonical etiketi kullanabilirsiniz. Arama motorları tarafından aynı içeriğin iki farklı link yapısı ile ulaşılması sonucunda örümceklerin hangi linki baz alacağını Rel Canonical etiketi ile belirtmemizi sağlamaktadır. Standart bir URL, bir web sayfasının kaynağında aranarak görünebilir. Standart URL, tercih ettiğiniz URL anlamına gelmektedir. Rel Canonical etiketi yalnızca arama motoru botlarının gördüğü bir öğedir, kullanıcılarınız bundan etkilenmeyecektir.
   Pagination sayfalarının tamamının canonical etiketleri /kategori/kategori-adi.html şeklinde ekleyebilirsiniz.
   Bir anda tüm URL'leriniz indexten kalmayacaktır zaman içerisinde botlar canonicalde yer alan URLi baz alacak ver mevcut indexi kaldıracaktır.

  Cevapla

  Pagination Indexe Kapatmak İstiyorum Sorusunu Cevapla