SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Mikro Blog Nedir Nasıl Kullanılır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
3 sene önce 1813 Görüntülenme

Mikro blog tam anlamıyla nedir? Buradan sitemi nasıl destekleyebilirim?

Mikro Blog Nedir Nasıl Kullanılır? için Yanıtlar

 • İsmail Sağdıç
  İsmail Sağdıç 27 Mayıs 2021, 15:07

  Merhabalar,

  Mikroblog aslında basit bir örnek ile anlatmam gerekirse Twitter gibi sosyal medyaların karakter sınırlamaları ile belirli ölçüde paylaşım yapılan içeriklere denir.

  Bu gibi içerikler uzun süredir SEO uzmanları tarafından belirli yapılarda kullanılmaktadır. Belirlenen anahtar kelimeler ile kısa ve öz paylaşımlar ile linkleme yapılarak kurgulanmaktadır.

  Bu yapıyı sitenizin otoritesini güçlendirerek yapmanız size avantaj kazandıracağını aksi taktirde farklı sorunlar ortaya çıkaracağını da belirtmek isterim.

 • Aydanur Tepe
  Aydanur Tepe 24 Mart 2020, 16:27

  Mikro blog, en basit şekliyle anlatmak gerekirse tamamıyla web sitenizle alakalı bir blog oluştururak, yayına alacağınız blog içeriklerinden kendi web sitenize link çıkışı yapabileceğin bloglardır.

  İlk başlarda oluşturacağınız mikro blogu güçlendirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirdikten sonra, belirli bir otoriteye sahip olduktan sonra kendi web sitenize link çıkışı yaparsanız elbette ki olumlu yönden sizlere katkısı olacaktır.

  Ancak eğer ki herhangi bir güçlendirme işlemi yapmadan, direkt mikro blogu oluşturduktan sonra yayına aldığınız içeriklerden link çıkışı yaparsanız, henüz bir otoriteye sahip olmadığı için sizlere yararından çok zararı olabilmektedir.

  Bu nedenle dikkatli adımlar atılması gereken konulardan biridir.

Cevapla

Mikro Blog Nedir Nasıl Kullanılır? Sorusunu Cevapla

Mikro Blog Nedir Nasıl Kullanılır? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla