Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1499 Görüntülenme

Makaleyi forumlarda paylaşarak backlink sağlamak doğru mudur?
Daha net bir ifade ile; yazdığım ve indexlenmiş özgün bir makaleyi bir gün sonra, resimleriyle birlikte, forumlarda paylaşıp "kaynak" kelimesine de link almak o yazının veya sitenin sıralamasını olumlu etkiler mi?

 • 1
 • 1
 • Makaleyi forumlarda paylaşarak backlink sağlamak? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   18 Haziran 2021, 11:43

   1

   Merhaba,

   Backlink çalışmaları SEO açısından her zaman çok faydalıdır. Ancak kopya içerik sorununun önüne geçmek için backlink çalışması yapmak bu konuda her zaman daha sağlıklı bir sonuç getirir. Hazırladığınız içerik her ne kadar kaliteli de olsa, başka bir web sitede copy-paste şeklinde yayınlamak, duplicate content sorunuyla karşılaşmamıza neden olabilir.

   Bu nedenle, özgün olarak hazırladığınız içeriklerinizi, domain otoritesi yüksek ve web sitenizle tamamen alakalı olan web sitelerde link şeklinde yayınlamak çok daha garanti bir eylemdir.

   admin
   Admin

   2 Aralık 2014, 15:18

   1

   Merhaba Kerem Bey,

   Forumlardan yazınızın tüm içeriğini kopyalayarak paylaşmanız ve kaynak olarak link almanız faydalı backlink elde etmenize sebep olur, ancak yazıların birebir kopya olması sebebiyle riskli bi çalışmadır ve fazlası zararlı olmaya başlayacaktır. Bu sebeple doğrudan tüm içeriği kopyalamak yerine bir kısmını kopyalarak devamı için link verebilir veya en faydalısı olarak foruma özgün bir içerik yazarak o konuyla ilgili kendi sitenizde açıklama yaptığınızı ve bu makaleyi okumalarını tavsiye ettiğinizi ileterek linkinizi paylaşmanızı öneririz. Kullanıcılar gözünde en doğal tavsiye yapısı nasılsa bunu uygulamanız halinde Google gözünde de en doğrusunu yapmış olacaksınız.

  Cevapla

  Makaleyi forumlarda paylaşarak backlink sağlamak? Sorusunu Cevapla