Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1577 Görüntülenme

Google güncellemesi gelmeden önce link değişimi yaptığım siteler sıralamada iyi konumdaydı ama güncelleme sonrası düşüş yaşadı link değişimi yapılmayan kelimelerde sıralaması iyi. Google bağlantı reddetme ile kalitesiz siteleri ve link değişimi yaptığım kelimelerdeki siteleri domain:siteadı.com şeklinde sildim ama bir etki sağlamadı. Hiç link değişimi yapılmayan siteler iyi konumda şuan.

 • 1
 • 1
 • Link Değişimi Zararlı Mı? için Yanıtlar

   Ahmet Yılmaz
   Ahmet Yılmaz

   12 Mayıs 2021, 11:03

   1

   Merhabalar spam ve içeriği sizin sitenizle alakalı olmayan sitelerden link almak sıralamalarınızı olumsuz etkileyebilir. Bu sebepten daha önce aldığınız bu linkleri dediğiniz gibi disavow aracı ile reddettikten sonra bir süre beklemeniz gerekir. Bu sürede sitenizle alakalı ve otoriter sayfalardan link alma çalışmalarına başlayabilirsiniz. Çünkü daha önce çıktığınız sıralamalarda o anki backlink sayınız da etkili olmuştur. Şimdi bu backlinkleri reddettiğiniz için yerine daha kaliteli backlinkler alabilirsiniz.

   admin
   Admin

   13 Haziran 2014, 14:24

   1

   Link değişimi sağladığınız sitelerde eğer gönderim yeniyse etki süresinin işlemesi biraz zaman alacaktır. Bu zamanın sonrasında da anahtar kelimelerinizle ilgili olarak nitelikli sitelerden tanıtım yazısı almanız ve SEO çalışmalarını kaybedilen backlinklere oranla toparlamanız sitenizin sağlığı açısından çok daha iyi ve kaliteli olacaktır.

   Sonuçta SEO konusunda sitenize fayda sağlayabilecek içerikler ve bağlantılar önceden nasıl ana sitenizi destekliyorsa şimdi de desteklemesi için çalışmaları doğru olarak yürütmelisiniz.

  Cevapla

  Link Değişimi Zararlı Mı? Sorusunu Cevapla