Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

13 sene önce  |  1608 Görüntülenme

Benim aklıma takılan bir soru vardı cevaplandırabilirseniz çok sevirinim :).
Bir sitem var diyelim Google'da aramalarda 1. sayfada çıkıyor. Kötü niyetli bir insan sitemin adresini pornografik, warez vb. sitelere koyarsa bana ne kadar zararı olabilir ve bu koyduğu linkleri nasıl kaldırabilirim. Teşekkürler kolay gelsin

 • 1
 • 1
 • Kötü Niyetli Backlinkler için Yanıtlar

   Çağatay GÜL
   çağatay Gül

   3 Nisan 2020, 20:28

   1

   Bu tür çalışmalar rakiplerimiz tarafından sitemizin Google nezdindeki değerini düşürmek için yapılabiliyor. Google, alınan backlinkleri değerlendirirken, alınan backlinklerin fazlalığından ziyade, alınan sitenin kalitesini ön planda tutuyor. Bu tür zararlı linkleri, Ahrefs ve SEMRush gibi toollardan tespit edebilir, ayrıca Search Console'dan bilginiz dahilinin dışındaki bağlantıları reddedebilirsiniz.

   c0ldsteel
   C0ldsteel

   27 Mart 2011, 20:35

   1

   çok teşekkür ederim cevabınız için .İyi çalışmalar

   kaangulten
   Kaangulten

   27 Mart 2011, 09:33

   1

   bu durum genelde rakip siteleri düşürmek için başvurulan bir yöntemdir. Tabi Google genelde bu şekilde eklenmiş linkler için olumlu veya olumsuz bir tavır almamakta ve hoş görülü davranmaktadır. Sonuç olarak, site sahibinin isteği dışında kötü linklerin eklenebileceğinin farkında. Tabi siz böyle bir durumu farkettiğinizde ilk yapmanız gereken, o sitenin sahibiyle irtibata geçip linklerinizin kaldırılmasını sağlamanız. Aynı zamanda bu durumu detaylarıyla Google wemaster araçlarından yeniden değerlendirme isteği ile de iletebilirsiniz.

  Cevapla

  Kötü Niyetli Backlinkler Sorusunu Cevapla