Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1473 Görüntülenme

sitemdeki yazıların sonunda ilgili konular kısmına konuyla ilgili 6-7 link verilebilir mi? yoksa bu sayı çok olup 2-3'ü geçmemeli mi?

 • 1
 • 1
 • Konuyla İlgili Verilen Link Sayısı Kaç Olmalıdır? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   18 Haziran 2021, 13:35

   1

   Merhaba,

   Web site içerisinde farklı içeriklerimize yönlendirme yapmak SEO açısından son derece faydalıdır.
   Benzer konularla ilgili direkt olarak verdiğimiz link sayısı fazla ise, bunun bir zararı olmayacaktır ancak linkleri içerik içerisine alakalı noktalarda yerleştirebilirsiniz.Bu, içeriği okuma esnasında kullanıcıların o sayfalara gitme olasılığını artıracaktır. Alt kısma eklenen konuyla alakalı içerikler, çoğu zaman kullanıcıların dikkatini çekmeyecektir.

   Ancak bu noktada içeriklerin gerekli yerlerde nokta atışı şeklinde veriliyor olması oldukça önemlidir.

   Site içi linklemeyi direkt link olarak yapabilir ya da anchor text şeklinde verebilirsiniz.

   Roman Adamita
   Roman Adamita

   13 Ağustos 2015, 13:43

   1

   Merhabalar Petek Hanım;

   Belirtmiş olduğunuz sitenizde zaten yazının alt kısmında "Related" kısmı var, orada otomatik olarak benzer konuları çekiyor. Ayriyetten eklemenize gerek yoktur. Ancak eğer çok önemli eklemek istediğiniz bir konu varsa onu link olarak belirleyebilirsiniz. Sadece bir konu içerisinde fazla link çıkışı olması sizin içeriğinizin kalitesini düşürür. Dilerseniz burada demek istediğimi SEO Hocası blogundan herhangi bir konuya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

   Ek olarak; tam bir sayı belirlemek gerekirse 5-6 adet benzer konu eklenebilir. Ki otomatik olarak zaten 5 tanesini çekiyor olmalı. Ayriyetten siz de kendi istediğiniz ilgili bir konuyu dahil edebilirsiniz. Bu hem yazı başında olabilir, hem de yazı sonunda eklenebilir.

  Cevapla

  Konuyla İlgili Verilen Link Sayısı Kaç Olmalıdır? Sorusunu Cevapla