Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1814 Görüntülenme

5 gün önce blog kurdum sürekli düzenli olarak 5 gün boyunca özgün 5 tane makale attım sosyal medyayı aktif kullanıyorum kişisel blog yazınca ilk sayfada çıkmak istiyorum ilk hedefim bu daha sonra haber blogu teknoloji blogu kelimelerinde çıkmak istiyorum ne yapabilirim sitenin arama sonuçları iyi değil Alexa'da gözükmüyor bile

 • 1
 • 1
 • Kişisel Blog Sitelerine SEO Çalışması Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

   Özgür Aksoy
   özgür Aksoy

   8 Eylül 2015, 14:52

   1

   Merhaba Merve Hanım,

   Öncelikle 5 günlük bir süre için bu durum çok normal. Siteniz yeni açılmasından dolayı size birkaç önerim olacak. Yeni açılmış blog sitelerine direkt olarak site dışı SEO çalışmaları yapmak çok sağlıklı olmayacaktır. Size önerim öncelikle site içi SEO çalışmaları yapılması tavsiye ederim. Hatta mümkünse site yayına çıkmadan önce site içi SEO kriterlerine göre incelenip eksiklikleri giderildikten sonra yayına alınması, Google tarafında daha hızlı sonuçlar almasına neden olmaktadır. Web sitelerinin Google gözünde gelişim süreçlerini bir bebeğin büyüyüp gelişip popüler olma sürecine göre kıyaslayabilirsiniz. Bu durumda sizin siteniz şu an yeni doğmuş bir site olarak tanımlayabiliriz. Site dışı SEO çalışmalarında göstereceğiniz agresif tavırlar yeni açılan bu web sitesini direkt olarak cezaya sokabilmektedir. Bu yüzden daha temkinli davranmalısınız.

   Sitenize özgün içerikler girmeye devam edebilirsiniz. Bunun yanı sıra rakip sitelerinizi inceleyerek onların ne tür çalışmalar gerçekleştirdiğini nerelerden backlink aldığını tespit edip rakiplerinizi taklit ederek sitenize özel bir çalışma planı oluşturabilirsiniz. Sitenizin şu an Alexa veya diğer SEO araçlarında puanlarının gözükmemesi çok normaldir. Bu değerlere yansıya bilmesi için en az 2-3 ay gibi bir süreç gereklidir.

  Cevapla

  Kişisel Blog Sitelerine SEO Çalışması Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla