Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 sene önce  |  1356 Görüntülenme

Sizce Google bir sitede bir kullanıcının ortalama olarak gezdiği sayfa sayısına dikkat ediyor mudur? Tabi aynı şekilde sitede durulma süresine? Eğer öyleyse ki - ben öyle olduğunu düşünüyorum - Bu durumda sitemize belirli anahtar kelimeler ile gelip siteden hemen çıkanlara önlem olarak o sayfayı Google arama sonuçlarından kaldırmamız sizce Google'da daha çok yükselmemizi sağlar mı?

 • 1
 • 1
 • Kişi Başı Gezilen Sayfa Sayısı Artırma için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   1 Haziran 2021, 15:01

   1

   Merhabalar, kabaca ifade ettiğiniz terimler aslında Google Analytics tarafından tüm kullanıcılara sunulan bi analiz hizmetinde mevcut. Websitelerine giren kullanıcıların kullandıkları cihazların, konumlarının, kullanıcının kişisel bazı bilgilerinin analiz edildiğiniz iletebilirim. Google tarafında site içi ve site dışı SEO parametleri bulunmaktadır. Fakat sıralamara kullanıcı hareketleri de doğrudan etki etmektedir. Özellikle bir kullanıcının sitede bulunma zamanı kullanıcı tarafındaki en önemli kriterlerin başında yer almaktadır. Kullancıların web sitesi içerisinde gezindiği iç sayfalar önemlidir fakat bu geçişi nasıl yaptığı da önemlidir. İşte tam da bu nokta da site içi linklemeler bizlere fayda sağlamaktadır.

   admin
   Admin

   25 Nisan 2014, 15:35

   1

   Google elbette sitenize hangi bağlantıdan giren, içeriklerin yer aldığı ve bu konuda ziyaretçinin hangi sayfaları dolaştığı konusunda takip ve analiz yapmaktadır.

   Eğer bir ziyaretçi sayfanıza girip çok durmadan çıkıyorsa bu hemen çıkış oranına direkt olarak etki edecek ve sitenize olumsuz puan kazandıracaktır.

   Sayfayı kaldırmak yerine o sayfayı revize etmeniz ve düzeltmelerin ardından doğru bilgileri ve içerikleri ziyaretçilerinize sunmanız çok daha iyi olacaktır...

  Cevapla

  Kişi Başı Gezilen Sayfa Sayısı Artırma Sorusunu Cevapla