Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  1046 Görüntülenme

Merhabalar, bir kaç yıldır içerik ürettiğim web sitemde SEO sağlığını korumak ve yükseltmek adına içeriklerimde keyword density oranına dikkat etmeye çalışıyorum. Fakat bu işlemi yaparken keywords density analyzer araçları farklı sonuçlar verebiliyor, hangisine göre içeriğimi hazırlayıp yayınlamam gerektiği konusunda kararsız kaldım. Bu konuda bana önerebileceğiniz araçlar bulunuyor mu?

 • 1
 • 1
 • Keyword Density Analyzer Kullanmalı Mıyım? için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   27 Mayıs 2021, 17:27

   1

   Merhabalar,

   Öncelikle kullanılandığınız 3. parti araçlar maalesef bizlere tam sonuç göstermemekte. Bunun sebebi 3.parti araçlar uzman kullanımından ziyade gündelik kullanıcı için algoritmalarını kurguluyor ve bu da karşınıza farklı sonuçlar çıkarabiliyor. Önerimiz olarak kurgunuzu manuel bir şekilde güvenli bir yapıda kurgulayabilirsiniz.

   Anahtar kelimenizi için içerik oluşturmaktan ziyade kullanıcı için içerik oluşturmalısınız. Akabinde anahtar kelime yerleştirmesi yapmanızı önerebilirim. Anahtar kelime yoğunluğunuzu her 100 kelimede 1 ile 2 kelime olarak ayarlayabilirsiniz.

   Anahtar kelime yoğunluğunuzu alternatif kelimeler ile kurgulayabilirsiniz. Örnek olarak: "Araba" anahtar kelimeniz için "arabam, arabalar" gibi alternatif kelime üretimi yapabilirsiniz.

   Not olarak: Anahtar kelimelerinizi çok doğru bir şekilde sunmalısınız. Aksi taktirde spam içerik olarak nitelendirilebilirsiniz akabinde web sitenize Google arama motoru tarafından cezalandırmalar uygulanabilir.

  Cevapla

  Keyword Density Analyzer Kullanmalı Mıyım? Sorusunu Cevapla