Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2013 Görüntülenme

Merhaba Kolay E-Ticaret sitemdeki kategori mantığı şu şekildedir.

*iphone 6 kılıfları
*Kapaklı kılıflar
*Deri Kılıflar
*İphone 5 Kılıflar
*Kapaklı Kılıflar
*Deri Kılıflar

Şeklinde Her telefonun altına gelen alt kategori adı aynıdır durumun SEO açısından klon içerik yada özgün içerik olmayan bi site gibi görünüp görünmeyeceğini öğrenmek istiyorum, ayrıca bu kategorilerin title etiketleri ile her birine özgün isimler vermek istiyorum aşağı yukarı 500 kategoriden bahsediyorum bu kategorilerin tittle etiketlerini bi anda birkaç gün içinde değiştirmemin SEO açısından herhangi bir zararı bulunur mu yoksa zamana mı yaymak gerekiyor?

Teşekkürler kolay gelsin.
Bu arada kitaplarınızı aldım çok faydası oluyor.

 • 1
 • 1
 • Kategori İsimleri Ve Title Etiketleri için Yanıtlar

   Bengül Toker
   Bengül Toker

   8 Ağustos 2015, 12:42

   1

   Merhaba Mustafa Bey,

   Ana başlıkların altına belirttiğiniz gibi benzer kategoriler açmanız kopya içerik oluşturmayacaktır. Fakat birebir benzer başlıklarda açılmış alt kategorilerin içerikleri aynı ise o zaman durum değişir ve sayfalarınız Google tarafından kopya içerik olarak algılanır. Eğer içerikler farklı ve özgün ise bir sorun olmayacaktır.

   Her bir kategorinizin title yapısını farklı ve özgün girmeniz SEO açısından size oldukça olumlu etki edecektir. Çünkü olması gereken; her sayfanın kendine özgü bir yapıda title etiketinin olmasıdır. Bu etiketleri zamanınızın yettiği ölçüde değiştirebilirsiniz. Sayfa başlıkları arama motorlarına sayfanızın odak kelimesini söyler bu yüzden title etiketlerini girerken benzer olmamasına, özgün olmasına ve 70 karakterden daha uzun olmamasına oldukça özen göstermelisiniz. Eğer title etiketlerinizi doğru bir şekilde girerseniz sıralamalarda ileriye yönelik bir sıçrama yapabilirsiniz.

  Cevapla

  Kategori İsimleri Ve Title Etiketleri Sorusunu Cevapla