SEO Hocası'na Sor

İngilizce siteye türkçe sitelerden backlink alınırmı

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Site Dışı Link İnşası 6 sene önce 914 Görüntülenme

Merhaba

2 sorum olacak.

TR ve İNG dil seçenekli sitelere İNGİLİZCE bölümü için SEO yapıldığında türkçe haber sitelerinden ya da sosyal medya forum gibi sitelerinden ingilizce anahtar kelime için backlink çalışmalar yapılabilir mi ?

2. sorum türkçe sitelerden ingilizce anahtar kelime için sidabar link alınabilir mi ?

İngilizce siteye türkçe sitelerden backlink alınırmı için Yanıtlar

  • admin
    Admin 26 Aralık 2014, 15:30

    Merhaba Erhan,

    Size durumu en basit şu şekilde açıklayabilirim. Yolda karşılaştığınız bir yabancı turiste Türkçe yol tarifi yapar iseniz doğal olarak hiç birşey anlamayacaktır. SEO çalışmalarında da bu durum geçerlidir. Bu yüzden yapılan her işlemin doğal ve olması gerektiği gibi yapılması gerekir. İngilizce siteler için Türkiye lokasyonlu sitelerden backlink alımı yaptığınızda Türkiye’deki İngilizce aramalarda etkili olur ancak yurtdışı ve global aramalarda hiç bir etki sağlamayacaktır. Bu yüzden sıralamalarda çıkmak istediğiniz ülkelerdeki sitelerden backlink alımları gerçekleştirmeniz gerekiyor.

    Öncelikle şunu belirtmek isterim algoritma güncellemelerinden dolayı artık footer ve sidebar kısmından alınan linkler fayda yerine zarar verebilmektedir. Bu tarz backlink alımları sitenizin ceza almasına neden olabilir. Backlink alımları gerçekleştirirken kaliteli haber siteleri, özgün bloglar, sosyal medya çalışmaları veya video backlink gibi kendini kanıtlamış çalışmaları uygulamanızı öneririm.

Cevapla

İngilizce siteye türkçe sitelerden backlink alınırmı Sorusunu Cevapla

İngilizce siteye türkçe sitelerden backlink alınırmı ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla