Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1417 Görüntülenme

Öncelikle

Sizlere bu soru başlığı adı altında bir kaç soru soracağım. Daha önce hiç karşılaşmadığım bir kaç konuda sizlerden bilgi alma ihtiyacı duydum. 6 Aylık bir sitemiz var, 2 Ay tasarım süreci 4 aydır yayındayız. Sitemize düzenli özgün ve kaliteli içerik girişleri yapıyoruz. sitemiz Belli bir konu sayısına ulaştığında tanıtım yazısı almaya başladık.sosyal medya'yı olabildiğinde etkin kullanıyoruz. Alexa sıralamamız ciddi derecede düştü zamana göre iyi sayılır. Soruna gelecek olursak; Sitemiz indeksleniyor dakika olmasa da hızlı indexleniyor fakat komple konu ismini aratmamıza rağmen arama sonuçlarında sitemiz bazı konularda gerilerde çıkıyor bazı konularda ise hiç çıkmıyor, listelenmiyor. Bunun nedeni yeni site olmasından dolayı geçici filtre mi yoksa zamanla düzelir mi bilmiyoruz.

Diğer bir soruna geçecek olursak;

Backlink aldıktan belirli bir süre sonra backlinklerin fayda vereceğini biliyoruz. Buna dayanarak sitemize yaptığımız sağlam ve kaliteli backlink çalışmaları haftalar geçmesine rağmen gözükmüyor backlinklerimiz gerek Alexa gerek diğer araçlarda gözükmüyor Bu konu hakkında görüşlerinizi belirtirseniz seviniriz.

Son olarak;

Yukarıdaki siteden farklı olarak 3 yıllık aktif bir E-Ticaret sitemiz var. Bu sitemize aldığımız backlinklerde sayılmıyor fakat saymamasından ziyade daha ciddi bir sorun var. Google Sitenize verilen bağlantılar aracında sitemize verilen bağlantı sayısı nasıl oluyorsa 60 da kalmıştı. Hiç yükselmiyordu. Sonra bu sayı geçenlerde 58'e düştü. Şimdi inanırmısınız bu sayı 19'a düştü ve düşüyor. Bunun sebebini çok araştırmamıza rağmen bulamadık. Acaba bir ceza mı söz konusu bağlantılar neden sayılmıyor ve düşmeye başladı. Çok önemli sorunlardan biride bu.

Sayın SEO Hocası çalışanları sizlerden bu sorularımı cevaplamanızı temenni ediyorum. Geçen gün hem sizlere kaktı sağlamak hem de bilmediğimiz eksik kalan yerleri öğrenebilmek adına kitabınızı satın aldım. Gerçekten faydalı ve güzel bilgiler mevcut. Teşekkürler SEO Hocası.

 • 1
 • 1
 • İndexleniyor Ama Ya Çok Gerilerde Yada Gözükmüyor için Yanıtlar

   admin
   Admin

   25 Eylül 2014, 20:17

   1

   Sorularınıza sorduğunuz üzere maddeler halinde cevap verelim.

   1- Sitenizdeki durum yeni olduğundan kaynaklı olabilir. Net cevabı verebilmek için siteyi kontrol etmek, detaylı kontrollerin ardından da net bir sonuç çıkarmak daha doğru olacaktır. Filtre durumu sayfa için söz konusu yüksek ihtimal değildir. Anahtar kelime oranlarına dikkat ederek yazmanız da bu etkiyi arttıracaktır.

   2- Backlinkleriniz kaliteliyse yada basitse de belli bir süre sonra görünecektir. Siz backlinklerinizin olduğu sayfanın indeks alıp almadığını kontrol edin, yeterlidir.

   3- Sitenize gelen backlinkleri bu konuda kontrol etmelisiniz. Bu konuda da sizlere çok faydası olacak olan https://www.seohocasi.com/backlink-nedir/ adresindeki konuyu okumanızı tavsiye etmekteyiz.

   Ayrıca iyi dilekleriniz için de teşekkür ederiz...

  Cevapla

  İndexleniyor Ama Ya Çok Gerilerde Yada Gözükmüyor Sorusunu Cevapla