Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1091 Görüntülenme

Bir sitem var. Karton bardak ve kağıt bardak üzerine çalışıyor. Karton bardak kelimesinde kendi çabalarım sonucu 6. sıraya geldi. Kağıt bardak kelimesinde ise 14. sıraya geldi. Ne yapmak gerekir? Yani karton bardakta bir türlü 6. sıranın üstüne çıkamıyorum. 3. sıra olamıyorum maalesef..

 • 1
 • 1
 • İlk Sayfaya Nasıl Çıkabilirim? için Yanıtlar

   Bengül Toker
   Bengül Toker

   19 Ağustos 2015, 12:30

   1

   Merhaba Cem Bey,

   Öncelikle belirtmiş olduğunuz karton bardak ve kağıt bardak anahtar kelimelerine özel sayfa yoksa bu kelimeler için sayfa açmalısınız. ornekdomain.com/kagit-bardak ve ornekdomain.com/karton-bardak şeklinde URL sade ve anlaşılır bir şekilde olmalıdır. Daha sonra site içini SEO'ya uyumlu hale getirmelisiniz. Yani bu sayfaları yazılımsal, tasarımsal ve ziyaretçi açısından SEO'ya uyumlu hale getirmelisiniz. Site içi SEO çalışmaları %30 etkili iken, site dışı SEO çalışmaları sitenize %70 etki etmektedir. Site içinde yapacağınız yerinde düzenlemeler ile site dışında yapacağınız çalışmalar etkisini arttıracaktır.

   Site dışı SEO çalışmaları ile bu sayfalarınızı haber sitelerinde, forumlarda, bloglarda bu gibi portallarda organik olarak paylaşımını yapabilirsiniz. Ziyaretçi sayısını arttırmak ve SEO'yu desteklemek adına bu anlamda da sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. İçeriklerinizi sosyal medya platformlarında paylaşarak SEO'ya destek verebilirsiniz. Ekstra olarak kampanyalar ve güncel olaylar ile ilgili içerikleri burada paylaşarak ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz.

   Sitenizi güncel tutmak ve sıralamalarınızı korumak için ornekdomain.com/blog şeklinde bir blog sayfası açıp buradan ilgili içeriklerinizi haftada en az 2 içerik olacak şeklinde paylaşarak sitenizin mevcut durumunu koruyabilirsiniz.

  Cevapla

  İlk Sayfaya Nasıl Çıkabilirim? Sorusunu Cevapla