Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1211 Görüntülenme

hediyelik eşya satış için bir E-Ticaret sitesi açtık, bir anahtar kelime öbeğinde biz anasayfanın çıkmasını isterken Google'da

ornekdomain.com/ornek-urun --- "Ornek Urun" anahtar kelime adımız oluyor, bu şekilde sonuç vermekte, biz direkt "ornek urun" diye arama yapıldığında ornekdomain.com olarak sonuç vermesini istiyoruz. Şimdi bizim yapmamız gereken bu hedef kelime için tanıtım yazısı vb. çalışmalar ile anasayfaya bağlantı vermek mi olur? Yoksa yönlendirme yada başka bir şekilde bunu sağlayabilirmiyiz. Hızlı cevaplarınız ve sağladığınız bu soru cevap sistemi için sonsuz teşekkürler.

 • 1
 • 1
 • İlk Sayfada Çıkan Konu ve Anasayfa Sorunu için Yanıtlar

   admin
   Admin

   9 Mart 2015, 22:17

   1

   Anahtar kelimeler için belli sayfaları çapa sayfa olarak belirlemeniz lazım. Her sayfa için farklı 1 anahtar kelime planlaması yaparak SEO açısından hem düzgün bir yapıya, hem de ziyaretçiler açısından aradıklarına en kolay ulaşabilecekleri sayfaya yönlendirmeniz her zaman SEO açısından iyidir ve etkileri de aynı derecede iyi olacaktır.

   Eğer "örnek site" anahtar kelimesinde en iyi bilgiyi anasayfa barındırıyorsa Anchor text hedefi anasayfa olmalı ama burada anasayfa değil de yan sayfalar bu anahtar kelime tanımını daha iyi yapıyorsa anasayfa yerine yan sayfalara çalışmak her zaman çok daha iyi ve faydalı olacaktır.

  Cevapla

  İlk Sayfada Çıkan Konu ve Anasayfa Sorunu Sorusunu Cevapla