SEO Hocası'na Sor

İlk Sayfada Çıkan Konu ve Anasayfa Nasıl Olur?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Genel SEO 6 sene önce 607 Görüntülenme

Merhabalar, hediyelik eşya satış için bir eticaret sitesi açtık, bir anahtar kelime öbeğinde biz anasayfanın çıkmasını isterken google’da

orneksite.com/ornek-urun — “Ornek Urun” anahtar kelime adımız oluyor, bu şekilde sonuç vermekte, biz direkt “ornek urun” diye arama yapıldığında orneksite.com olarak sonuç vermesini istiyoruz. Şimdi bizim yapmamız gereken bu hedef kelime için tanıtım yazısı vb. çalışmalar ile anasayfaya bağlantı vermek mi olur? Yoksa yönlendirme yada başka bir şekilde bunu sağlayabilirmiyiz. Hızlı cevaplarınız ve sağladığınız bu soru cevap sistemi için sonsuz teşekkürler.

İlk Sayfada Çıkan Konu ve Anasayfa Nasıl Olur? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 9 Mart 2015, 22:17

    Merhabalar,

    Anahtar kelimeler için belli sayfaları çapa sayfa olarak belirlemeniz lazım. Her sayfa için farklı 1 anahtar kelime planlaması yaparak SEO açısından hem düzgün bir yapıya, hemde ziyaretçiler açısından aradıklarına en kolay ulaşabilecekleri sayfaya yönlendirmeniz her zaman SEO açısından iyidir ve etkileri de aynı derecede iyi olacaktır.

    Eğer “örnek site” anahtar kelimesinde en iyi bilgiyi ana sayfa barındırıyorsa Anchor text hedefi ana sayfa olmalı ama burada ana sayfa değil de yan sayfalar bu anahtar kelime tanımını daha iyi yapıyorsa ana sayfa yerine yan sayfalara çalışmak her zaman çok daha iyi ve faydalı olacaktır.

Cevapla

İlk Sayfada Çıkan Konu ve Anasayfa Nasıl Olur? Sorusunu Cevapla

İlk Sayfada Çıkan Konu ve Anasayfa Nasıl Olur? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla