Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1970 Görüntülenme

benim sorunum şu şekilde : Google'da anasayfam indexlendiği halde (bu arada blogum aktif olalı 1 hafta oldu) girdiğim içeriklerin URLsi indexlenmiyor, hiçbiri indexlenmediği için bir sorun olduğundan ve hiçbir zaman indexlenmeyeceğinden şüpheleniyorum sayfalarda noindex yok bu arada, dork kullanarak "içerikadı site:ornekdomain.com" şeklinde arama yaptığımda yine sitemin anasayfası çıkmakta, sebebi ne olabilir sizce yeni bir blog olduğu içinmidir?

Bir sorum da şu hello world sayfasını kaldırdığım halde search console de 404 hatası aldığı için uyarı veriyor bana, bu sorunu nasıl çözebilirim?

 • 1
 • 1
 • İçeriklerim Neden İndexlenmiyor? için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   31 Mayıs 2021, 02:18

   1

   Merhabalar Erhan Bey, sitelerin sayfaları bir çok konumda indexlenmeyebilir. Bu noktalardan bir kaç tanesini sizler ile paylaşıyorum.

   *Google tarafında çekirdek algoritması güncellemeleri sırasında zaman zaman geç indexleme veya uzun süre index almama görülebilmektedir.
   *Site içerisinde duplicate (kopya) içerik ve sayfa yapıları çok fazla olduğunda site genelinde geç index alma durumları söz konusu olabilmektedir.
   *Yeni açılan domainlerde birden çok fazla sayfanın Google tarafına bildirilmesi bir kaç sayfanın index almasına fakat diğerlerinin indexlenmemesine sebep olabilir.
   *Web siteleri yayına alındığında unutulan yabancı içerikli sayfaların varoluşundan kaynaklı diğer sayfaların index almaması doğaldır.
   *Yayında olan sayfaların trafik almaması veyahut aldığı trafiklerin otoritesinin spam/sahte olmasından kaynaklı indexlenmeme sorunu görüntülenebilmektedir.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   20 Şubat 2018, 09:17

   1

   Siteniz yeni olduğu için Google Botları pek ziyaret etmeye bilir neden güncel olup olmadığından kararsız kaldığı için fakat noindex yoksa ve içeriğinize güveniyorsanız Google Gibi getir veya içeriklerin bazılarına Submit URL yapmanızı tavsiye ediyorum. Submit URL yapınca 5 dakika içinde etkisini göreceksiniz.
   Ayrıca index alan sayfalarınızın kontrolü için direkt site:ornekdomain.com olarak bakınız.

  Cevapla

  İçeriklerim Neden İndexlenmiyor? Sorusunu Cevapla