Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1727 Görüntülenme

film siteme film eklerken özet kısmını makale gibi yazıyorum. Biraz kendi fikrimi de ekliyorum ve imdb, sinemalar ve beyazperde gibi sayfalara link veriyorum. Bu verdiğim linkleri her filmden vermemin benim açımdan bir sakıncası olur mu? Yani hep aynı linkleri vermenin bir sakıncası var mıdır

 • 1
 • 1
 • Tek Siteden Link Vermek Sakıncalı Mı? için Yanıtlar

   filmhemenizle
   Filmhemenizle

   31 Ekim 2014, 14:07

   1

   Cevabınız için teşekkürler. Çok yardımcı oldunuz.

   admin
   Admin

   31 Ekim 2014, 07:38

   1

   Bu konuda çıkışları düzenli olarak sağlıyorsanız herhangi bir sorunun olmadığını, aşırı link çıkışında ise sitenizin gücünün düşeceğini belirtmek istedik.

   Eğer paylaşımcı olarak bağlantıları gönderiyorsanız burada herhangi bir sorun olmayacaktır. Şu anki siteniz kaliteli sitelerin paravanı olarak görünüyor yani bunu kötüleyici anlamda düşünmemelisiniz. Filmler hakkında tanıtım ve fragman gibi içerikleri siteniz için sağladığınızda film hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için doğal olarak kişiyi IMDB yada Wikipedia gibi sitelere gönderiyorsunuz. Bu işlem de doğal olarak sitenizin paravan olarak görülmesine çıkıyor fakat bu durum kötü bir durum değil, faydalı bir durumdur.

   Eğer bazı anahtar kelimelerde SEO çalışması da gerçekleştirirseniz siteniz için artısı çok daha fazla olacaktır.

   filmhemenizle
   Filmhemenizle

   30 Ekim 2014, 13:24

   1

   Öncelikle cevabınız için teşekkürler, sorumu iyice açarak sorarsam daha iyi olacak sanırım. Örneğin, matrix filmini yükledim. Filmle ilgili bilgilerden sonra en alta şu şekilde bir ifade giriyorum

   film ile ilgili daha fazla bilgi için imbd sayfasına bakabilirsiniz. Eğer matrixi ekliyorsam matrixin imbd sayfasını yayınlıyorum. Yani her filmdeki link çıkışı farklı bir imbd sayfasına farklı bir anchor text ile gerçekleşiyor. Aynı zamanda sadece imbd ye değil, beyazperde, sinemalar, filmin ekşi sözlük
   sayfası, Türkçe vikipedi sayfası hatta bazen bloglardaki incelemelerede link veriyorum. Ama bunların hepsini
   bir arada vermiyorum. Hergün 3 film ekliyorsam birinde imbdye birinde
   sinemalara birinde vikipediye veriyorum ve hepsi kesinlikle içerik olarak uyuşuyor yani filmin sayfalarına link veriyorum. Amacım ziyaretçiye farklı birşeyler sunmakla birlikte SEOyada katkıda bulunmak. Bu linkler zarar sağlarmı? Paravan olarak kullandığınız siteye SEO çalışması gerçekleştirmelisiniz derken ne nasıl bir çalışma olduğunuda biraz anlatırsanız çok sevinirim.

   admin
   Admin

   30 Ekim 2014, 11:34

   1

   Bir site içerisinden sürekli olarak aynı siteye link çıkışı yapmak farklı sayfalar ve farklı içerikler eklenerek gerçekleştirildiğinde herhangi bir problem yaratmamakta, SPAM olarak çalışma yapılırsa da link çıkışı sayısı normalin üstünde olursa siteniz Linkfarm olabilir. Tüm makalelerden de link çıkışı yapıyor, ana sayfanız üzerinde de link çıkışı bulunuyorsa yapacağınız çalışmaların etkiside bilmukabele düşük olacaktır.

   Aynı linkleri aynı sayfalara sağlıyorsanız sitenizin kalitesi doğal olarak düşecektir. Değişken şekilde sağlıyorsanız da paravan site olarak görülecek ve arama sorgularında sitenizin etkisi daha düşük olacaktır. Daha kaliteli ve sitenizin kalite puanını düşürmeyecek bir sistem planlıyorsanız paravan olarak kullandığınız siteye SEO çalışması gerçekleştirmelisiniz.

  Cevapla

  Tek Siteden Link Vermek Sakıncalı Mı? Sorusunu Cevapla