SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Hangi Kelimeye Backlink Verileceği Önemli mi?

0
Petek
Petek
Link İnşaası 4 sene önce 316 Görüntülenme

Backlinki alakalı kelimelere vermek şart mı? Mesela “çocuklarda ateş nasıl düşürülür” diye bir makale hazırladık. Backlinki konunun içeriğinde geçen “çocuk”, “ateş” gibi başlıkta geçen kelimelere mi vermeli yoksa makalemizde ki “sirke”, “öksürük şurubu” vb herhangi bir kelimeye de backlink verilebilir mi?

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Hangi Kelimeye Backlink Verileceği Önemli mi? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 19 Haziran 2015, 12:25

  Merhabalar Petek Hanım;

  Backlink çalışmalarında en doğal ve en etkili çalışma özgün makale içerisinden verilen linklerdir. Bu linkler verilirken ise hedeflediğiniz anahtar kelimeye verilmesi daha mantıklı ve etkilidir. Örneğin; “Çocuklarda ateş nasıl düşürülür?” konusunu anlatan bir makale de kelimeyi “Çocuklarda ateş nasıl düşürülür” kelimesine de verebilirsiniz. “Çocuk”, “ateş” gibi kelimelere link vermeniz sizin o kelimeleri hedeflediğinizi gösterecektir.

  Backlink hedeflemeleri sadece tekli kelimeler için değil ikili, üçlü ve hatta dörtlü kelime grupları için de yapılabilir. Birden fazla kelime grubu örneği verecek olursak; “SEO”, “SEO Hocası”, “No Follow Nedir”, “Backlink nasıl verilir” gibi gruplar da backlink hedeflemelerinde tek kelime olarak kullanılabilir.

Hangi Kelimeye Backlink Verileceği Önemli mi? Sorusunu Cevapla

Hangi Kelimeye Backlink Verileceği Önemli mi? ile Benzer SEO Yazıları

INSTAGRAM
add Takip Et