Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  2056 Görüntülenme

benim bir sorum olacak. Sorumu örnekle açıklayayım dilerseniz.

Bir gezi listesi düşünün, "Rize'de gezilecek yerler" adına. İçerisinde H3 başlığı ile "Ayder Yaylası" görseli ve açıklaması mevcut.
Ayriyeten "Ayder Yaylası" başlıklı farklı bir içeriğimiz var.

Sorum şu;
Gezi listesinde bulunan "Ayder Yaylası" kısmından asıl içeriğe link vermek istiyorum. Bunu H3 başlık ile mi vermem daha uygundur, yoksa normal text linkle mi?

Teşekkürler.

 • 1
 • 1
 • H Taglarına Link Versek Olur Mu? için Yanıtlar

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   12 Mayıs 2020, 16:19

   1

   Site içerisinde yer alan en alakalı kelimeden yapılan linkleme işlemlerinin farklı işlevleri bulunmaktadır. Bunlardan ilki kullanıcıların doğru yönlenmesini ve alakalı içeriği de inceleyebilmesi fırsatını tanımış olursunuz. Bu durum kullanıcılar için faydalıdır. İkinci olarak site içi linklemeye yer vererek arama motoru botlarının bağlantı verilen sayfayı ziyaret etmesini sağlamış olursunuz. Bu durum aynı zamanda alakalı anchor text ile URL’in eşleştirilmesine katkı sağlayacaktır.

   Sitenizde yer vermiş olduğunuz linkleme işlemini en alakalı kelimeden gerçekleştiriyor olmanız (bu kelimenin h3 başlık veya metin içerisinden olması fark etmeksizin) en doğru tercih olacaktır.

   Arif Uysal
   Arif Uysal

   11 Mayıs 2020, 11:02

   1

   Heading etiketlerine bağlantı verebilirsiniz. Ek olarak Jhon muellerin aşağıdaki bağlantıda belirttiği gibi (https://www.seroundtable.com/block-level-links-google-seo-16369.html) örnek olarak belirttiğiniz kısımda bağlantı verdiğiniz anchor text'in yalnızca "Ayder Yaylası" olması arama motorları botları tarafından bağlantı verilen o sayfanın "Ayder Yaylası" ile ilişkili olduğunu anlaması daha kolay olacaktır. Ek olarak kullanıcılar açısından düşündüğümüzde içeriklerinizi tüketirken fakrlı bir sayfadan bahsediyor olmanız o sayfaya da tıklama olasığını arttıracaktır.

  Cevapla

  H Taglarına Link Versek Olur Mu? Sorusunu Cevapla