SEO Fiyat Hesaplama

SEO Programları

Bu yazımda sizlere online SEO araçları ve masaüstü SEO programlarından bahsedeceğim. Sizlere 10 adet SEO programı tanıtacağım ama siz de takdir edersiniz ki bu konuda söylenecek, bu konu ile alakalı bahsedilmesi gereken daha çok şey var. Daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, gelecek günlerde yayınlayacağım makaleleri takip edebilirsiniz.

Siz de online varlığınızın etkisini arttırmak istiyorsanız, bunun bir site tasarlamak ve bir blog açmak gibi işlemlerden çok daha fazlasını içerdiğini bilmeniz gerekiyor. Kullanacağınız SEO programları sizlere bu araçları, bu yapmanız gerekenleri, arama motorlarındaki sıralamanızı etkileyen uygulamaları anlamanıza yardımcı olur. Bu uygulamalar anahtar kelime araştırması, backlink çalışmaları, sosyal medya araçları kullanımı ve sitenizin bilgilendirici içeriğinin tasarlanması ve düzenlenmesi gibi çalışmaları içerir.

İşte sizin için derlediğimiz SEO programları:

SEO programları 1: DIYSEO

DIYSEO programı özellikle küçük çaplı şirketler ve çalışanlar için tasarlanmıştır. Kolay kullanılır optimizasyon araçlarını içerir. SEO uygulamaları sizin sitenize gelen trafiği ve ürünlerinizin satışını arttırıcı etkiye sahiptir. Aylık 49 $ gibi bir ücretle bu programa sahip olabilirsiniz. SEO uzmanlarından, program kullanımı ile alakalı alacağınız teknik destek sizlere çok yardımcı olacaktır. Bu SEO programı ile sitenizi planlayabilir, tamamlanabilir küçük görevlere dönüşmüş işleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Web site istatistikleri ile bu yaptığınız işlemlerin sonuçlarını görebilirsiniz. DIYSEO sizlerin bu istatistikleri yorumlayabilmenize yardımcı olacak şekilde yayınlar. Buna göre bir sonraki yapmanız gereken işlemi rahatlıkla anlayabilirsiniz. DIYSEO programını kurduktan sonra size ana bir kumanda paneli diyebileceğimiz bir ekran sağlar. Burada siteniz hakkında SEO uygulamaları için bilmeniz gerekenler, anahtar kelimeler için sıralamalarınız, hangilerinde yükselip alçaldığınız gibi bilgileri rahatlıkla edinebilirsiniz. Buna ilave olarak yapmanız gerekenleri rahatlıkla görebilirsiniz. DIYSEO başarılı SEO programları arasındadır.

SEO programları 2: RAVEN

RAVEN SEO programı sizlerin anahtar kelime analizi yapabilmenizi sağlar. Yeni anahtar kelimeler belirleyebilmenizi sağlayan başarılı SEO programları arasında olan RAVEN bunu yaparken Wordtracker, Google Ads Tool ve SEMRush gibi online SEO programları kullanıyor. SEOMoz ve MajesticSEO gibi uygulamalar aracılığı ile backlink inşa etmenizi ve değişikliklileri takip edebilmenizi sağlıyor. RAVEN SEO programı sosyal medya araçlarını kullanabileceğiniz, rakiplerinizin neler yaptıklarını takip edebileceğiniz bir program. RAVEN’ı başarılı SEO programları arasında gösterebiliriz.

SEO programları 3: Searchmetrics

Searchmetrics suite, web sitenize gelen trafiği arttırmak ve sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirmek için tasarlanan yararlı SEO programları arasında gösterilebilecek programlardandır. Searchmetrics, webmasterların sitelerini maksimum trafik çekecek şekilde ayarlayabilmelerini, oluşturabilmelerini sağlamaya yönelik çalışmalar yapabilmelerine yarar. İnternetten aldığı bilgileri filtreleyip sizlere sunar. Web sitenizin görünürlüğünü, erişilebilirliğini, bilinirliğini arttırır. Rakiplerinizin yaptıklarını analiz edebileceğiniz SEO programı sayesinde stratejilerinizi geliştirebilirsiniz. Kullanımı kolay bir SEO programları arasında gösterilebilir. Bar ve dağılım grafikleri anlaşılır bir şekilde sunuluyor. Bu SEO programı sayesinde sitenizin pagerank ve alexa bilgilerine rahatlıkla erişebilirsiniz. E-mail raporlama da sağlar.

SEO programları 4: WebCEO

Arama motorları sonuçlarında sitenizi daha iyi yerlere taşıyabilmenizi sağlayan bu program ile ziyaretçilerinizi analiz edebilir, online varlığınızı rahatlıkla düzenleyebilir ve sürdürebilirsiniz. Bu program aracılığı ile anahtar kelime araştırması yapabilirsiniz. Linklerinizi arama motorlarına kaydedebilir, sıralamalarınızı analiz edebilirsiniz. Rekabet ettiğiniz siteleri ve backlinklerinizi inceleyebilirsiniz. Kırık linkler ve sitenizde bulunan hataları görebilir ve sitenizi WYSIWYG editör modunda düzenleyebilirsiniz. Bütün bunlara ilave olarak sitenize HTML ve başka dosya türlerini upload edebilirsiniz. Kesinlikle denemeye değer bir SEO programı. Ücretsiz deneme sürümü işinize yarayacak birçok fonksiyon içeriyor.

Özetleyecek olursak WebCEO SEO programı çok fazla özelliği içinde barındıran, güçlü, temiz arayüze sahip bir uygulamadır. Ücretsiz download seçeneğini denemenizi öneririm.

SEO programları 5: iBusinessPromoter

IBP9 sizlere SEO çalışma sürecine yönelik baştan sona, genel işlemler ile alakalı çözümler sunuyor. 7 adet profesyonel aracı, özelliği bir arada bulunduruyor. Bunları şu şekilde sıralanabilir:

1. İlk 10 optimizasyon sıralama aracı

2. Yeni nesil arama motoruna ekleme aracı

3. Yarı otomatik olarak dizinlere ekleme

4. Özel ilgi alanları sitelerine sitenizi ekleme ve backlink arttırma

5. Zamanla arama motoru sıralamanızı takip etme

6. Sayfalarınızın anahtar kelime yoğunluğunu analiz etme

7. PDF, HTML, TXT ve MS Word formatlarında profesyonel raporlama.

iBusinessPromoter bu özellikleri ile çok başarılı, rahat kullanılabilir SEO programları arasındadır. iBusinessPromoter programının güncel sürümü, daha önceki sürümlerine ile karşılaştırıldığında önemli iyileştirmeler ile birlikte geldiği görülüyor. Ücretsiz sürümünde birçok özelliği erişilebilir olmasa da, kullandığınızda, ürünü alıp almayacağınız konusunda yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz.

SEO programları 6: SEMRush

SEMRush, internet üzerinde araştırmalar yaparak anahtar kelimeleri sıralayan bir SEO programıdır. Bu program, belirli kelimelerde yarışmak için kurulan siteler için uygundur. Bu şu demektir. Arama motorlarındaki rekabet mantığı üzerine kurulmuş bir SEO programıdır. Her ay, SEMRush, en az 40 milyon çok aranan anahtar kelimeyi ve 20 milyon web siteyi analiz eder. Size bunun ile alakalı detaylı bir rapor sunar. Bu raporu incelediğinizde takip etmeniz gereken süreci planlayabilirsiniz. Tek negatif özelliği olarak veritabanının 4 haftalık olmasını gösterebiliriz. Bunun çok büyük negatif etkileri olmaz ama eğer şirketiniz için bir aylık veritabanı yetersiz ise bunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Pozitif ve negatif yanlarını düşündüğünüzde SEMRush başarılı bir SEO programı olarak dikkat çekiyor. Ücretsiz olarak sunulan deneme sürümünü kullanabilirsiniz.

SEO programları 7: SEO SpyGlass

SEO SpyGlass SEO programı kullanıcılarına şu ana kadar yapılan SEO taktikleri hakkında derin bilgiler veriyor. Buna ilave olarak bundan sonra yapmaları gerekenler hakkında analizler sunuyor. İlk önce sizlerin ve rakiplerinizin backlinklerini analiz ediyor. Bu backlinklere ait adresleri ve pagerank değerlerini veriyor ve bu sayede hangi backlink sizin için ne kadar önemli rahatlıkla görebiliyorsunuz. Rakiplerinizi de analiz edebilen SEO SpyGlass SEO programı, Alexa trafik değerlerini de sizlere sağlıyor. Bu programı kullanarak web sitenizin sıralamasını etkileyen dinamikleri rahatlıkla görebilirsiniz. Bir webmaster, bu programın sağlayacağı bilgiyi zamanla elde edebilir ama harcayacağı zamanı göz önünde bulundurun. Doğru programları, doğru şekilde kullanan SEO uzmanları sizlere çok profesyonel sonuç ve raporlar sunarlar. Bu programın tek eksik yanı, hepsi bir arada program almak isteyenler için yeterli olmayabilir. SEO SpyGlass, yaptığı işi, iyi ve düzgün yapan SEO programları arasındadır. Programın deneme sürümünü indirip yaptığı işlemleri görebilirsiniz.

SEO programları 8: SEOmoz SEO Araçları

Genel olarak SEO programları tarafından sunulan özellikleri göz önüne aldığınızda, SEOmoz SEO Tools programının sunduğu özellikleri yetersiz görebilirsiniz. Daha doğrusu, SEOmoz tarafından hazırlanan bir programdan daha fazlasını bekleyebilirsiniz, şunu söylemekte fayda var; beklentilerinizi biraz düşürebilirsiniz. SEOmoz SEO Tools SEO programı sizlere rakiplerinizin backlinkleri ile sizin backlinklerinizin karşılaştırmasını sunuyor. “Competetive Link Research Tool” (karşılaştırmalı link araştırma aracı) ile rakiplerinizin aldığı ama sizin sahip olmadığınız backlinklerin analizini sunuyor. SEO toolbar, sizlere internette gezinirken kullanabileceğiniz SEO araçları sağlıyor. Dönemsel pagerank kontrolü sitelerin gelişim süreçlerini anlamanıza yardımcı oluyor. Eğer programlamacıysanız, SEOmoz API kullanarak sıfırdan kendi programınızı yapabilirsiniz. Çok kısıtlı sayıda kullanıcı bundan faydalanabilir ama en önemli özelliği bu diye belirmekte fayda var. Daha önce görülmemiş SEO araçları entegrasyonuna sahip olmasa da klasik SEO programları özelliklerini içeriyor. Tarihsel pagerank kontrolü 2007 yılına kadar size rapor sunuyor.

SEO programları 9: SEObook.com

Aaron Wall’un web sitesi SEObook.com sizlere SEO araçları ve SEO metotları hakkında bilgiler verdiği kitabını sunuyor. Sizlere arama motorlarında daha iyi bir sıralama sağlayacak bilgileri paylaşıyor. Aaron Wall ilk SEO kitabını 2003 yılında çıkardı ve yıllardır güncellemeye devam ediyor. Birçok site, off page, site dışı SEO uygulamalarına değinir ama SEObook.com sizlere bu konuda da geniş bilgiler veriyor. SEOhocasi.com üzerinde tüm bu bilgileri, diğer alt dizin hizmetlerimiz ile birlikte ücretsiz sağlıyoruz. Sizlere SEOhocasi.com olarak SEO konusunda ihtiyacınız olan bilgileri A’dan Z’ye veriyoruz. Aaron Wall bu hizmeti aylık 300$ gibi bir ücretle sunuyor.

SEO programları 10: AuthorityLabs SEO Programı

AuthorityLabs SEO programı sizlere birçok özellik sunuyor. Bunların bazılarını diğer programlarda bulabilirsiniz. Bazılarını ise kendisine özgüdür. Bunlar:

Basic ve pro versiyonlarında adet olarak farklılık gösterse de, sizlere anahtar kelime analiz hizmeti sunuyor. Alan adı takibine dayalı bir yöntemle sizlere anahtar kelime önerileri de sağlıyor. Diğer takip sistemlerinin aksine, bu program ile günlük güncel bilgiye erişebilirsiniz. AuthorityLabs SEO programı sizlere çok geniş alanlarda güncel analizler sunuyor. Diğer online analiz programlarına göre biraz daha pahalı olmalarını, sundukları servisin kalitesine, programlarının sunduğu verinin daha açık ve anlaşılır olmasına bağlıyorlar. kaliteli servisi kaliteli bir şekilde sunuyorlar. Birden fazla alan adı için işlem yapmak isteyenlere güzel çözümler sunuyorlar. Eğer üst düzey en mükemmel hizmet var olsaydı, bu AuthorityLabs SEO programının ücretsiz olması ile olabilirdi. Ne yazık ki bu mümkün değil. Her sunulan hizmetin, kalitenin bir bedeli, alt yapı çalışması vardır.

Özetlemek gerekirse:

Hemen hemen bütün web site sahipleri bir sonraki gün bugün yaptıklarından daha iyi şeyler yapmayı umut ederler. Sitelerine daha fazla ziyaretçi çekmek, sitelerinde kalış sürelerini uzatmak ve daha fazla para kazanmak isterler. Bu yüzden, web site istatistik analizi çok fazla şişiriliyor. Şirketler, web siteniz ile alakalı her şeyi incelediklerin, takip ettiklerini iddia ediyorlar. Bu yüzden, herhangi bir hizmet satın almadan, o hizmeti iyi incelemeniz ve analiz etmeniz gerekmektedir. seohocasi.com üzerinde sizlere sürekli olarak gerçek bilgiyi dürüstçe sunuyoruz.

Bu yazımdan da anlayabileceğiniz gibi, SEO uygulamaları, bir SEO uzmanı tarafından yapılmalı ve sizlere doğru analizler, doğru şekilde sunulmalıdır. Bir SEO uzmanı neler yapar, ne tip SEO programları kullanır anlamanız için hazırladığım bu belge umarım sizlere yardımcı olmuştur. SEO programları hakkındaki yorum, soru ve önerilerinizi elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım.

SEO Hocası
SEO Hocası
20 Ocak 2012

SEO Programları için Yorumlar

 • Doktora Askın
  Doktora Askın 24 Ekim 2015, 05:15

  Bilgilerinizden ve aktarımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.
  Sayenizde çoğu teknikleri öğrenmiş oluyoruz.

 • Tutkum Hilal
  Tutkum Hilal 10 Şubat 2014, 15:25

  Bilgi için teşekkür ederim hocam. Alışılmışın dışında programlar hakkında bilgi vermişsiniz.

 • Abbas Seyhan
  Abbas Seyhan 6 Aralık 2013, 20:13

  Çok güzel bilgiler vermişsin hocam spy glass bir kerelik ücret ödeniyor sanırım bildiğim kadarıyla? peki ahrefs SEOmoz majestikten veri çektiği söyleniyor doğrumudur? detaylı bir şekilde anlatırmısın

 • Aykut Akarcalı
  Aykut Akarcalı 17 Temmuz 2013, 12:17

  Çok güzel bilgiler vermişsin hocam spy glass bir kerelik ücret ödeniyor sanırım bildiğim kadarıyla? peki ahrefs SEOmoz majestikten veri çektiği söyleniyor doğrumudur? detaylı bir şekilde anlatırmısın.

 • Malik Çatal
  Malik çatal 14 Ocak 2013, 09:49

  SEO hakkında bilgisi olmayanlar bile kullanabilir. Çok işime yaradı. Teşekkür ederim.

 • Zeynep Doğa Akca
  Zeynep Doğa Akca 14 Ocak 2013, 09:19

  Senuke ne pahalıymış bugün baktımda 1 milyarı geçiyor 1 yıllık lisansı.

 • Ahucan Özbir
  Ahucan özbir 20 Eylül 2012, 17:00

  Çok güzel anlatım olmuş gayet açık ve net bu arada torgayajans.com adresi için bir SEO çalışması yaptırmayı düşünüyoruz tavsiyeleriniz nedir?

 • Kıvanç Karaçay
  Kıvanç Karaçay 11 Ağustos 2012, 01:49

  güzey paylaşım tşk ederim fakat hangi programı tavsiye edersiniz bunu belirtmemişsiniz

 • Batuğ Ünl Ü
  Batuğ ünl ü 19 Temmuz 2012, 00:10

  programlar cok güzel hoçam bizim bu programlara ulaşmak ve kullanabilirmiyiz acaba

 • Umut Mert Yazıcıoğlu
  Umut Mert Yazıcıoğlu 24 Haziran 2012, 00:07

  çok güzel anlatım olmuş gayet açık ve net bu arada smartbacklink.com dan yeni sitem için bir çalışma yaptırmayı düşünüyorum tavsiyeleriniz ne yönde olur ??

 • Chakan Çulhaoğlu
  Chakan çulhaoğlu 9 Haziran 2012, 23:00

  gerçekten biz site sahipleri için çok fatdalı bir makale olmuş.Başırlarınızı devamını dilerim ilk yorumum hatalıdır onaylamayınız lütfen

 • Günnaz İpçizade
  Günnaz İpçizade 6 Mayıs 2012, 02:24

  Kaliteli SEO programları,siteniz çok güzel gidiyor başarılarınızın devamını dileriz.

 • Dilsu Hızarcıoğlu
  Dilsu Hızarcıoğlu 6 Mayıs 2012, 00:46

  Hocam Bilgiler İçim Teşekür ederim.Gerçekten Çok Faydalı Yaılar Yazıyorsunuz.Sayenizde Bizde Bişeyler Öğreniyoruz

 • Evren Kazici
  Evren Kazici 18 Nisan 2012, 23:54

  verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. bugün ekle max diye bir program buldum hocam muhhakkak incelemişsinizdir görüşlerinizi alabilirmiyim rica etsem.

 • Saliha Zeynep Sami
  Saliha Zeynep Sami 27 Mart 2012, 23:23

  Merhaba çok güzel bir paylaşım,ancak bu konuda bilgisi olmayanlarda bu programları kullanabilir mi?

 • Sadri Bozdağ
  Sadri Bozdağ 29 Şubat 2012, 18:29

  Bu programların gerçekten yarar sağlayığ sağlamadıgını nasıl anlıyabilirizki. bende ücretli bi SEO programı almayı düşünüyorum aslında ama hangisi işe yarıcak kararsızım

 • Ali Şahin
  Ali şahin 22 Şubat 2012, 23:29

  Program kullanımı riskli. Dikkatli olmak gerektiğini düşünüyorum. Bu programlarla kaş yapalım derken göz çıkartmayalım.

 • Aygün Yapar
  Aygün Yapar 18 Şubat 2012, 14:36

  SEO konusunda kullanılmak istenilen programların bence en yararlı anlatımı. Yararlı bu kaynak için çok teşekkür ederim.

 • Edis Hirik
  Edis Hirik 14 Şubat 2012, 17:41

  SEO konusunda her zaman çok önemli bilgilerin yer aldığı soe hocası yine döktürmüş. Teşekkür ederim.

 • Sevgi Tutku Tokdoğan
  Sevgi Tutku Tokdoğan 12 Şubat 2012, 09:04

  SEO konusunda her zaman çok önemli bilgilerin yer aldığı soe hocası yine döktürmüş. Teşekkür ederim.

 • Emine Selcen Tercan
  Emine Selcen Tercan 29 Ocak 2012, 15:14

  Bu SEO Konusu Cok Detaylı Bir Konu.. İçine Girdikce Soguyorum acıkcası.. ama SEO suzda olmuyor..

 • Ömer Okan Karaismail
  ömer Okan Karaismail 28 Ocak 2012, 15:07

  Çok yararlı bir makale ve ayrıca harika bir tanıtım yazısı olmuş. Bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. (denemeye değer)

 • ilkay
  Ilkay 27 Ocak 2012, 14:32

  Bir çoğunu ilk defa duyuyorum programların. Aslında önyargıdan dolayı hiç araştırma gereği duymamıştım şu ana dek.

 • Haldun Şendiller
  Haldun şendiller 26 Ocak 2012, 09:41

  hakikaten SEOnun hocasi oldunuz sizi ilk zamanınızdan beri takip ediyorum ve ürünlerinizin her birini sitelerimde kullanıyorum teşekkürler

 • Mina Dönder
  Mina Dönder 25 Ocak 2012, 17:57

  hocam bu programları kullanmamız tehlikeli olabilirmi. yani googledan ban yermiyiz acaba?

 • Cihad Güneri
  Cihad Güneri 25 Ocak 2012, 14:37

  bir SEOcu olarak bu tür programların henüz ülkemizde kullanılmasıda bir yarar görmüyorum. ama bu bilgileride vermeniz güzel.

 • Mebruke Evrenos
  Mebruke Evrenos 25 Ocak 2012, 10:02

  Hocam bilgilendirmeniz için teşekkürler sizler sayenızde bizde bişeyler ögrenmiş oluyoruz emegınıze saglık.

 • Dilşah Davutoğlu
  Dilşah Davutoğlu 24 Ocak 2012, 12:12

  Çok yararlı bir makale olmuş. Teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.

 • Mehmetali Kayalı
  Mehmetali Kayalı 23 Ocak 2012, 20:16

  gerçekten açıklayıcı bir yazı olmuş. Bu programları detaylı anlatan bir yer yoktu. Emekleriniz için teşekkürler

 • Köksal Üşenmez
  Köksal üşenmez 23 Ocak 2012, 09:11

  Gerçekten çok yararlı bir içerik. bu konuyu paylaştığınız için tşkler. ve devamlarınıda bekliyoruz

 • Eralp Arikan
  Eralp Arikan 23 Ocak 2012, 00:46

  güzel makale olmuş ama bunların kullanımı hakkında da bilgi verirseniz daha iyi olur

 • Argün Irıcıoğlu
  Argün Irıcıoğlu 23 Ocak 2012, 00:07

  Güzel bir inceleme olmuş fakat unutulmaması gereken bazı şeyler de yok değil.
  Bu programları indirip kurmakla iş bitmiyor. Programların lisanslı kullanılması gerekiyor aynı zamanda programların işleyişini çok iyi bilmek gerekiyor

  Ayrıca programlarda türkçe dil desteğinin olmaması da düşündürücü. Bu programlar türkiye şartları düşünülerek hazırlanmamış bu nedenle anahtar kelime seçimi ve analizinde doğru sonuçlar vermeyecektir.

 • Seyit Ahmet Sökel
  Seyit Ahmet Sökel 22 Ocak 2012, 02:04

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.iBusinessPromoter indirdim.umarım programı kolayca kullanabilirim

 • Mustafa Bora Erol
  Mustafa Bora Erol 21 Ocak 2012, 13:58

  Gerçekten çok yararlı bir içerik. bu konuyu paylaştığınız için tşkler.

 • Mustafa Furkan Yirmibeşcik
  Mustafa Furkan Yirmibeşcik 21 Ocak 2012, 06:09

  gerçekten araştırılıp emek harcanmış güzel makale olmuş hakan bey teşekkürler

 • Erdem EREN
  Erdem Eren 20 Ocak 2012, 22:44

  Makaleniz için teşekkür ederim. SEO araçları hususunda bilgilenmiş oldum

 • Nilüfer Görgülü
  Nilüfer Görgülü 20 Ocak 2012, 18:02

  Hakan bey yazınız çok güzel bir yazı olmuş tebrik ederim. Öğenmek istediğim: Rakibimin hangi kelimelerde ziyaretçi çektiğini öğrenmek için hangi programı tavsiye edersiniz.

 • Neşat Tarakçı
  Neşat Tarakçı 20 Ocak 2012, 11:35

  Çok güzel ve yararlı programlar , detaylı anlatım için teşekkür ederim.

 • Mehmet Yüşa Ege
  Mehmet Yüşa Ege 20 Ocak 2012, 10:25

  Çok detaylı bir makale ve dediğiniz gibi ancak uzmanları bundan en iyisini anlar ve yaparlar.

SEO Programları için Cevap Yaz