Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1435 Görüntülenme

Sitemin anasayfasına h etiketleri koymak istiyorum. Sitemin anasayfasına 1 tane h1 etiketi 4 h2 etiketi ve 4 tanede h3 etiketi koymak istiyorum bu doğru mudur? Sitemin anasayfasında makaleler var h etiketini makalenin başlığına mı koymamız gerekiyor yoksa makalenin içinde geçen anahtar kelimeye mi h etiketi vermem gerekir? Makalenin başlığında ki anahtar kelimeye mi h etiketi vereceğiz yoksa başlığın tamamına mı?

 • 1
 • 1
 • H Etiketleri Kullanımı Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

   Çağatay GÜL
   çağatay Gül

   5 Nisan 2020, 23:49

   1

   Heading etiketi SEO konusunda önemli konulardan birisi halindedir. Heading etiketleri, bulunduğu sayfa hakkında bilgi veren ana başlıklardır. H1, H2, H3... H6'ya kadar kullanımı mevcuttur.

   Heading etiketlerini kullanırken ise dikkat etmeniz gerekenler şunlardır;
   - Sayfa özelinde heading etiketleri belirli bir hiyerarşi ile kullanılmalıdır
   - H1 etiketinin anahtar kelimeyi barındırmasını
   - Her sayfada mutlaka H1 etiketinin kullanılmasını
   tavsiye etmekteyiz.

   Özetle ana konu H1, ilgili ana konunun alt başlığı H2, H3 şeklinde hiyerarşik bir şekilde kurgulanmalıdır.

   admin
   Admin

   30 Temmuz 2014, 00:46

   1

   Heading etiketleri ile ilgili bilgi verelim öncelikle. Heading etiketleri sitede yada konuda içerik başlıkları ve bilgileri barındıran, bilgilerle de konularda net hakimiyet sağlayan ana ve temel başlıklardır. Bir makalede, içerikte, anlatımda ve site yapısında muhakkak ana ve temel konular vardır. Heading etiketleri ise önem sırasından doğru yukarıdan aşağıya olacak şekilde sayfada sıralanmalıdır.

   Ana sayfanızda kullanacağınız Heading etiketleri sadece yazı olmalıdır ve cümle içerisinde değil başlık niteliğinde geçmelidir. Heading ise anlattığımız üzere tam olarak konu başlığını hedef almaktadır.

  Cevapla

  H Etiketleri Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla