SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Günlük Tekil Hit Sıralamayı Etkiler mi?

0
Ayhan Aktaş
Ayhan Aktaş
Google Sıralama Değişimleri 5 sene önce 701 Görüntülenme

Merhaba sitenin günlük tekil hiti Google’de sıralamayı etkiler mi?

Örneğin: siteye Google den Arrow 3 sezon 2 bölüm izle anahtar kelimesi ile giriyorlar. Arrow 3 sezon 4 bölüm izle anahtar kelimesinde etkisi olur mu ve 3 sezon 4 bölüm üst sıralara çıkar mı?

Teşekkürler.

Günlük Tekil Hit Sıralamayı Etkiler mi? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 3 Aralık 2014, 16:28

  Merhabalar,

  Öncelikle tekil hit sorusuna cevap verelim. Tekil hit sitenize giren yani tek bir IP adresinden sitenize giriş yapan kullanıcılardır. 1 tekil hit 1 kişiyi ifade etmektedir. Bunlar da gerçek kullanıcı ve manipüle edilmiş girişler olarak ikiye ayrılmaktadır.

  Sorunuzla bağdaştıracak olursak sitenin günlük tekil hiti sıralamayı etkiler lakin olumlu yada olumsuz iki etkisi bulunmaktadır. Olumlu etkisi eğer kullanıcı sitenizden fayda görüyor ve sitede kalma oranı normalse, sıralamalardaki yerlere göre hitlerde doğru orantılı artış ve düşüş varsa normal, manipüle edilip organik hit gönderiliyorsa da olumsuz şekilde etkiliyor olacaktır. Organik hit içerisinde ne kadar “organik” kelimesini barındırsa da açıkçası organik bir hitlenme değildir. Her manipülasyon belli bir süre ardında Google’nin etkilerine göre kontrol edildiğinden dolayı belli bir süre sonra cezai durum söz konusu olacaktır.

  Diğer konuda da eğer “Arrow 3 sezon 4 bölüm izle” anahtar kelimesinde sitenizde olan “2.bölüm” içeriğinden daha iyi ve kalıcı bir içerik var ise bu durumda da anahtar kelimelere göre sitenizi güncellemeniz ve yeni sayfa oluşturmanız çok daha doğru olacaktır.

Cevapla

Günlük Tekil Hit Sıralamayı Etkiler mi? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla