Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1693 Görüntülenme

Sitenin günlük tekil hiti Google'de sıralamayı etkiler mi?

Örneğin: siteye Google'dan Arrow 3 sezon 2 bölüm izle anahtar kelimesi ile giriyorlar. Arrow 3 sezon 4 bölüm izle anahtar kelimesinde etkisi olur mu ve 3 sezon 4 bölüm üst sıralara çıkar mı?

Teşekkürler.

 • 1
 • 1
 • Günlük Tekil Hit Sıralamayı Etkiler mi? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   3 Aralık 2014, 16:28

   1

   Öncelikle tekil hit sorusuna cevap verelim. Tekil hit sitenize giren yani tek bir IP adresinden sitenize giriş yapan kullanıcılardır. 1 tekil hit 1 kişiyi ifade etmektedir. Bunlar da gerçek kullanıcı ve manipüle edilmiş girişler olarak ikiye ayrılmaktadır.

   Sorunuzla bağdaştıracak olursak sitenin günlük tekil hiti sıralamayı etkiler lakin olumlu yada olumsuz iki etkisi bulunmaktadır. Olumlu etkisi eğer kullanıcı sitenizden fayda görüyor ve sitede kalma oranı normalse, sıralamalardaki yerlere göre hitlerde doğru orantılı artış ve düşüş varsa normal, manipüle edilip organik hit gönderiliyorsa da olumsuz şekilde etkiliyor olacaktır. Organik hit içerisinde ne kadar "organik" kelimesini barındırsa da açıkçası organik bir hitlenme değildir. Her manipülasyon belli bir süre ardında Google'nin etkilerine göre kontrol edildiğinden dolayı belli bir süre sonra cezai durum söz konusu olacaktır.

   Diğer konuda da eğer "Arrow 3 sezon 4 bölüm izle" anahtar kelimesinde sitenizde olan "2.bölüm" içeriğinden daha iyi ve kalıcı bir içerik var ise bu durumda da anahtar kelimelere göre sitenizi güncellemeniz ve yeni sayfa oluşturmanız çok daha doğru olacaktır.

  Cevapla

  Günlük Tekil Hit Sıralamayı Etkiler mi? Sorusunu Cevapla