Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1242 Görüntülenme

Öncelikle yayınladığınız kitapları okuyarak çok faydalandığımı ve sitedende hala çok faydalı bilgiler elde ettiğimi belirtmek isterim ve sonsuz teşekkür ederim.:)

Soruma geçecek olursam bir 'fantazi iç giyim' e ticaret sitem var SEO'suna çok önem veriyorum yaklaşık 2-3 haftadır aktif halde site fakat bu sektörün anahtar kelimesi olan 'fantazi iç giyim'de Google'in hiçbir sayfasında çıkmıyorum bu normal mi normalse ne zaman çıkmaya başlarım.

Çok teşekkür ederim.

 • 1
 • 1
 • Google'da ne zaman çıkmaya başlarım? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   2 Temmuz 2015, 08:18

   1

   Merhaba Zafer Bey,

   2-3 haftalık süreci baz aldığımızda oldukça kısa bir zaman. Bu tür sorularla çok fazla karşılaşmaktayız.

   Bir SEO çalışması için öncelikle anahtar kelimelerin belirlenmesi gerekir. Bu anahtar kelimelere ait bir sayfa sitede yer almıyorsa bunların açılması ve title, description, headings ve canonical etiketleri başta olmak üzere doğru bir site içi yapının kurulması gerekmektedir. Kısaca açıklayacak olursak site içi SEOnuz kusursuz olması gerekir.

   Site içi SEO yapınızı iyi tamamladıktan sonra site dışı çalışmalar için hazırlık çerçevesinde rakiplerinizi analiz ederek, rekabet etmek istediğiniz sektörün ve rakiplerin SEO durumlarını incelemek en mantıklı ve en doğru başlangıç olacaktır. İlk sayfada çıkmak istediğiniz kelimeleri Google'da aratıp bu arama sorgusu sonucunda çıkan siteleri rakipleriniz olarak detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Rakiplerinizin hangi kelimelere hangi çalışmalar gerçekleştirdiği gibi bir çok detaylı bilgiyi edindikten sonra siteniz için hangi çalışma türü eksik ise bu çalışma türü ağırlıklı olmak üzere çalışmalarınızı çeşitlendirerek yoğun bir şekilde çalışmaları yürütmeniz gerekmektedir. Sık sık kontrollü bir şekilde çalışmaları takip ederseniz en ufak bir gerileme anında sitenize kolaylıkla müdahalelerde bulunabilirsiniz.

  Cevapla

  Google'da ne zaman çıkmaya başlarım? Sorusunu Cevapla