Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1512 Görüntülenme

Google'da sitem 5 - 10 sıra düşüyor dalgalanma var mı?

 • 1
 • 1
 • Google'da Güncelleme Var mı? için Yanıtlar

   Aydanur Tepe
   Aydanur Tepe

   14 Ocak 2020, 13:37

   1

   Orhan bey,

   Google algoritmalarını sürekli olarak güncellemektedir. Kapsamlı ve daha büyük çapta algoritma güncellemeleri hakkında detaylı bilgileri bizlere sunarken, anlık olarak küçük çapta yapmış olduğu algoritma güncellemeleri hakkında ise bizlere sadece kısa bilgiler sunmaktadır.

   Sitenizin düşüş yaşamasına sebep olacak bazı kriterlerden bahsetmek isterim. Bunlar; en başta elbette algoritma güncellemeleri yer almaktadır. Sonrasında yanlış backlink profili kurgulanması, anti SEO işlemi, tema değişikliği vs gibi temel sorunlardan dolayı sıralamalarda gerileme yaşıyor olabilirsiniz.

   Ayrıca yıllara bölerek hazırlamış olduğumuz https://www.seohocasi.com/google-algoritma-guncellemeleri/ sayfası üzerinden de detaylı bir şekilde güncellemeleri inceleyebilirsiniz.

   admin
   Admin

   3 Mart 2015, 15:01

   1

   Merhaba Orhan Bey,

   Google, arama algoritmasını her yıl yaklaşık 500-600 kez değiştirmektedir. Bu değişimlerin çoğu küçük çapta olsa da, Google her birkaç ayda bir arama seçeneklerini önemli ölçüde etkileyecek daha büyük çapta ( Google Panda ve Google Penguin gibi ) algoritmik güncellemeleri hizmete sunmaktadır.

   Bu sebeple minör veya major algoritma değişimleri kaynaklı siteleriniz geriliyor olabilir. Özellikle son zamanlarda mobil uyumluluk konusunda Google'ın yapacağı güncellemeler üzerinde durulmaktadır. Sitenizin olası diğer gerileme sebepleri aşağıdakiler olabilir.

   Algoritma güncellemesi (%39)
   Backlink azalması (%24)
   Altınızda yer alan sitelerin üstünüze çıkması (%11)
   Title ve meta değişiklikleri (%9)
   Anti SEO yapılması (%6)
   Tema değişiklikleri (%4)
   İçerik güncellemeleri (3)
   Sunucu sorunları (%2)
   Anahtar kelime yoğunluğu değişmesi (%2)

   daha fazla bilgi için bu yazıyı okumanızı öneririz : https://www.seohocasi.com/googleda-sira-kaybetmenin-sebepleri/

  Cevapla

  Google'da Güncelleme Var mı? Sorusunu Cevapla