Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1514 Görüntülenme

ilerlemek istediğim kelime "bitcoin türkiye" sitemde 10 yazı var, hepsinde anahtar kelimeyi kullandım ve resimlerin alt etiketinde kullandım hatta sitemin başlığı da bu ama 92. sıradayım 5 gündür sizce neden olabilir?

 • 1
 • 1
 • Google'da Anahtar Kelime ile Nasıl İlerleyebilirim? için Yanıtlar

   Roman Adamita
   Roman Adamita

   11 Temmuz 2015, 11:57

   1

   Merhabalar Emir Bey;

   İç SEO'ya önem verdiğiniz gibi Dış SEO'ya da önem vermelisiniz. Belirttiğiniz anahtar kelime üzerinde yükselmek istiyorsanız öncelikle site içerisinde yaptığınız tüm düzenlemeler SEO'ya uygun olmalıdır. Ayrıca o yazıların daha fazla kişiye ulaşması ve okunması gerektirir. Bunun için sizin en büyük dostunuz ve ilk yardımcınız sosyal medya olacaktır. Google Plus, Twitter, Facebook'ta aktif olmanız oldukça önemlidir. Orada paylaşacağınız linklerin insanlar tarafından tıklanması için dikkat çekici başlık üretmelisiniz. Böylece hem ziyaretçi alırsınız hem de sosyal medya'dan kaliteli backlink edinmiş olursunuz.

   Ayrıca istediğiniz anahtar kelime üzerinde ilerlemek istiyorsanız, arama motorunda ilk sayfada olan rakiplerin sitelerini incelemelisiniz. Neleri yaptıklarına dair analiz yapmalısınız;
   - Site altyapısı nedir
   - Site içerisinde o anahtar kelime ne kadar yoğun kullanıldı
   - Soyal Medya'da aktif olup olmadığını
   - Hangi yerlerden backlink edindi
   - Blog sayfası var mı, varsa içerikleri nasıl üretiyor/kullanıyor

   Bu kriterleri inceledikten sonra, kendi sitenize daha iyisini yapmaya çalışırsanız istediğiniz anahtar kelimede yüzde yüz ilerlersiniz.

  Cevapla

  Google'da Anahtar Kelime ile Nasıl İlerleyebilirim? Sorusunu Cevapla