SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Google Sitemizdeki Bazı Sonuçları Benzer Olarak Gösteriyor

0
Murat Yener
Murat Yener
Google Sıralama Değişimleri 4 sene önce 499 Görüntülenme

Merhaba,

Forum ağırlıklı web sitemiz var “Otomatik Kumanda Similatörü Hakkinda” isimli konu başlığını Google da aradığımda sonuç çıkmıyor. Benzer bazı girişler çıkarıldı çıkarılan sonuçların görmek için tıkladıktan sonra konunun olduğu sayfa 2. sırada çıkıyor.

Bunun gibi bir çok arama sonucunda Google sonuçlardan çıkartıyor.

nasıl bir yol izlememiz gerekli?

Google Sitemizdeki Bazı Sonuçları Benzer Olarak Gösteriyor için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 23 Şubat 2015, 21:05

  Merhabalar,

  Vermiş olduğunuz bağlantıdan ve içeriklerden doğru sitenizi inceledik. İncelemenin ardından sitede herhangi bir sorun olmadığını, açtığınız bağlantıların ve sayfaların başlıklarla uyumsuz olduğu bariz bir şekilde görülmüştür. Yani anahtar kelime hedefi koyduğunuz kelimeyi Türkçe kurallarına doğru bir şekilde kullanırsanız doğal olarak arama sonuçlarında çok daha düzgün sonuçları elde edebilirsiniz.

  Aramayı yaptıktan sonra Google otomatik olarak “Bunu mu demek istediniz” sorgusuyla doğru olan sonuçları çıkarmaktadır. Doğal olarak yanlış bağlantıları verdiğiniz için arama sonuçlarında da yanlış bir şekilde çıkmanız gayet doğal bir durumdur.

  Eğer bir anahtar kelime hedeflemesi düşünüyorsanız burada Türkçeyi hem başlıkta hemde içerikte düzgün bir şekilde kullanmalısınız.

Google Sitemizdeki Bazı Sonuçları Benzer Olarak Gösteriyor Sorusunu Cevapla