SEO Hocası'na Sor

Google Sitemin Önbelleğini Güncellemiyor

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Cache 5 sene önce 1254 Görüntülenme

Sitemi defalarca google gibi getir yapmama ve çeşitli sitelerden ping atmama rağmen google sitemin anasayfasının önbelleğini güncellemiyor. Anasayfanın güncellenmemesi dışında sitemin bir sorunu yok yazıları rahatlıkla indexleniyor ve güncelleniyor.

Google Sitemin Önbelleğini Güncellemiyor için Yanıtlar

  • admin
    Admin 2 Temmuz 2015, 15:36

    Merhabalar,

    Google web sitenizin diğer sayfalarını güncelleyip indeks alıyor ve anasayfanızın önbelleğini değiştirmiyorsa Google botlarının anasayfaya erişiminde bir sıkıntı olmasından dolayı bu sorun ile karşılaşmış olabilirsiniz. Öncelikle Webmaster Tools üzerinden Google gibi getir seçeneğini kullandığınızda herhangi bir hata veya uyarı verip vermediğini kontrol ediniz. Daha sonra Anasayfanızın kaynak kodlarında canonical ve meta etiketlerini kontrol edip Google botlarının erişimini engelleyecek herhangi bir kod olup olmadığını kontrol ediniz. Alt sayfalarınızın canonical etiketlerini de kontrol etmenizde fayda var, aynı canonical kodunu bir kaç farklı yerde kullandıysanız bu tür bir problem ile karşılaşabilirsiniz.

    Son olarak robots.txt ve htaccsess dosyalarınızı da kontrol etmeli ve Google botlarının erişimini engelleyen herhangi bir kod olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Cevapla

Google Sitemin Önbelleğini Güncellemiyor Sorusunu Cevapla

Google Sitemin Önbelleğini Güncellemiyor ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla