Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  2634 Görüntülenme

blog yazılarınızı yeni yeni okumaya başladım. Öncelikle SEO konusunda bu kadar derin ve kapsamlı bir Türkçe kaynak oluşturduğunuz için teşekkür etmek istiyorum. Benim merak ettiğim yazılarınızda da denk geldiğim Google SERP ne demektir? Bu konuda bizi aydınlatabilirseniz sevinirim.

 • 1
 • 1
 • Google SERP Nedir? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   6 Temmuz 2021, 15:23

   1

   Merhaba,

   SEO çalışmalarımızın asıl amacı SERP'lerde üst sıralara yerleşmektir. SERP ise, bir kullanıcının arama motoruna bir anahtar kelime yazıp, sorgulatmasıyla karşısına çıkan sayfadır. Bu sayfada web siteler önem ve kalite puanına göre sıralanmaktadır.

   SERP'lerde ilk sıralarda yer almak web sitelerin esas amacı olmalıdır. Üst sıralara yerleşen web siteler kullanıcının her zaman dikkatini çok daha fazla çeker ve tercih edilmesine neden olur.
   Bu nedenle mutlaka profesyonel bir şekilde SEO çalışmalarımızı yürütüp SERP'lerde üst sıralarda çıkmaya çabalamamız gerekmektedir.

   Kaan Gülten
   Kaan Gülten

   26 Aralık 2020, 18:58

   1

   SERP, Google arama sonuçlarıdır. Google üzerinde herhangi bir arama yaptığınızda karşınıza gelen sonuçlar SERP'dir.

   Yüce Arisoy
   Yüce Arisoy

   5 Ağustos 2019, 10:28

   1

   SERP ( Search Engine Results Page), arama motoru sonuç sayfası anlamına gelir. Google'da herhangi bir kelimeyi arattığınızda karşınıza gelen sayfaya verilen isimdir.

   Köksal H.
   Köksal H.

   2 Ağustos 2019, 14:18

   1

   Google SERP, açılımı Search Engine Results Page olan Google SERP Türkçe’ye Arama Motoru Sonuç Sayfası olarak çevrilmektedir. Google Arama Motoru üzerinde yaptığınız bir aramanın akabinde karşınıza çıkan sonuç sayfasını ifade eder.

   SERP terimi sadece Google’a ait bir terim olmayıp tüm arama motorları için arama motoru sonuç sayfasına, SERP denmektedir. Google ile bu kadar özleşmesinin sebebi ise günümüzde en yaygın kullanılan arama motorunun Google olmasından kaynaklanmaktadır.

   SERP ve SEO arasında şöyle bir ilişki vardır. Kullanıcılar arama yaptıklarında bahsettiğimiz SERP sayfasına gelmektedir. Website sahipleri olarak bizim isteğimiz ise ilgili anahtar kelime sonuçlarında SERP’de üst sırada yer alarak kullanıcıların bizi tercih etmesini sağlamak. Bu nedenle yapılan SEO çalışmalarının temelinde SERP algoritmasına uygun yöntemler kullanmak esastır.

  Cevapla

  Google SERP Nedir? Sorusunu Cevapla