SEO Hocası'na Sor

Google SERP Nedir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Google İndex 2 sene önce 943 Görüntülenme

blog yazılarınızı yeni yeni okumaya başladım. Öncelikle SEO konusunda bu kadar derin ve kapsamlı bir Türkçe kaynak oluşturduğunuz için teşekkür etmek istiyorum. Benim merak ettiğim yazılarınızda da denk geldiğim Google SERP ne demektir? Bu konuda bizi aydınlatabilirseniz sevinirim.

Google SERP Nedir? için Yanıtlar

 • Zafer T.
  Zafer T. 26 Aralık 2020, 18:58

 • Yüce Arisoy
  Yüce Arisoy 5 Ağustos 2019, 10:28

  SERP ( Search Engine Results Page), arama motoru sonuç sayfası anlamına gelir. Google’da herhangi bir kelimeyi arattığınızda karşınıza gelen sayfaya verilen isimdir.

 • Köksal H.
  Köksal H. 2 Ağustos 2019, 14:18

  Google SERP, açılımı Search Engine Results Page olan Google SERP Türkçe’ye Arama Motoru Sonuç Sayfası olarak çevrilmektedir. Google Arama Motoru üzerinde yaptığınız bir aramanın akabinde karşınıza çıkan sonuç sayfasını ifade eder.

  SERP terimi sadece Google’a ait bir terim olmayıp tüm arama motorları için arama motoru sonuç sayfasına, SERP denmektedir. Google ile bu kadar özleşmesinin sebebi ise günümüzde en yaygın kullanılan arama motorunun Google olmasından kaynaklanmaktadır.

  SERP ve SEO arasında şöyle bir ilişki vardır. Kullanıcılar arama yaptıklarında bahsettiğimiz SERP sayfasına gelmektedir. Website sahipleri olarak bizim isteğimiz ise ilgili anahtar kelime sonuçlarında SERP’de üst sırada yer alarak kullanıcıların bizi tercih etmesini sağlamak. Bu nedenle yapılan SEO çalışmalarının temelinde SERP algoritmasına uygun yöntemler kullanmak esastır.

Cevapla

Google SERP Nedir? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla